Jejich náčelnice Šárka Malá pro Rakovnický deník konkretizovala: „Oficiálně byla na každý den v tomto týdnu vyhlášena nějaká jiná aktivita, a to pro seniory, děti, či pro ty co mají nějaký zdravotní handicap. Jenže rakovnické Husovo náměstí bylo po celý týden obsazené, tak jsme neměli šanci se sem dostat. Proto jsme volili pátek s tím, že uděláme stanoviště pro děti, rodiče s dětmi, větší děti, dospěláky i seniory. Ti všichni si tady dnes mohou vyzkoušet, co všechno zvládnou."

Sokolové vítali návštěvníky a cvičili s nimi na celkem osmi stanovištích. „Pro seniory jsou tu tři. Zjistí jak jsou na tom fyzicky. Máme tu tabulky, ze kterých lze vyčíst, co by ve své věkové kategorii měli zvládnout," doplnila Šárka Malá. Zastoupen zde byl hod, skok, kotoul, běh, hula hooping, manipulační činnosti, házení, skákací míče pro radost. „Aby to dnes nebylo jen tak ploché, tak zde vystoupí naše mažoretky se dvěma vstupy. Naše malé kadetky a pak juniorky," upozornila Šárka Malá.

Sokol Rakovník má v současné době více jak pět stovek členů. „Na cvičení žen v tomto týdnu například přišlo devětatřicet žen! Ani jim nestačilo náčiní!," zdůraznila Šárka Malá. A starosta Sokola Josef Helebrant zdůraznil: „To je absolutní rekord." A na cvičení rodičů s dětmi přišel krásný počet třiadvaceti párů. „Hned následující hodina je určena pro předškolní děti. „Těch bylo pětadvacet! Z těchto čísel jsme všichni v rakovnickém Sokolu nadšeni,"doplnila Šárka Malá.

Radost mají aktuálně rakovničtí Sokolové také z oddílu Sokolíček, který je pro děti ve věku od šesti do čtrnácti let. „V hodině jsou základy gymnastiky, atletiky i míčové hry. Minulý týden přišlo zhruba osmnáct Sokolíčků, což je ideální počet," dodala ještě Šárka Malá.

Nově Sokol Rakovník nabízí kondiční cvičení pro muže, které vede Luboš Vyhnánek. „Na první cvičení přišlo sedm mužů a jsme moc rádi, že přišli, že se muži také chtějí zapojit," zdůraznila Šárka Malá.

Všichni rakovničtí Sokolové se v tuto chvíli nejvíce těší na blížící se 16. Všesokolský slet v roce 2018. „Věrná garda nemládne, co si budeme povídat, ale předpokládám, že se u této příležitosti dáme opět dohromady a všichni najdou sílu k tomu, aby přišli do tělocvičny a sletovou skladbu, která se pro nás jmenuje Princezna republiky, určitě zacvičili," dodala Malá. Josef Helebrant ještě doplnil: „Budeme rádi když přijdou další členové a tento vrchol sokolské činnosti s námi zažijí."

V pátek se ještě rakovničtí Sokolové připojili také k celorepublikově vyhlášené akci Noc sokoloven. Starosta Sokola Rakovník, Josef Helebrant popsal: „V sedm hodin je sraz u sokolovny a odcházíme na přibližně hodinovou vycházku večerním Rakovníkem a okolím. Ve vestibulu naší sokolovny je výstava na téma Sokol v Rakovníku, kde je možnost prohlédnout si dokumenty a fotokroniky od vzniku Sokola až do současnosti."