Stejně jako silnice i mnohé chodníky jsou po zimě ve velmi špatném stavu, ty v parku Na Sekyře v Rakovníku jsou toho jasným důkazem. A právě toto zákoutí Rakovníka by mělo projít celkovou rekonstrukcí.

„V předešlých letech došlo k úhynu několika stromů přímo u chodníku, jehož asfaltový povrch je po letošní zimě ve velmi špatném technickém stavu. Z tohoto důvodu dojde na jeho místě k výsadbě nových stromů s keřovou clonou a chodník bude posunut směrem do parku,“ přiblížil detailněji informace tiskový mluvčí rakovnické radnice Jan Polák.

V rámci rekonstrukce tak budou v parku vysázeny nové stromy a keře, ale objeví se zde řada novinek. Je zde počítáno rovněž s větším počtem laviček, ale také cestiček tvořených z tzv. kamenných šlapáků.

Největší změna se týká především oddělení parku od silnice. K tomu poslouží podle zpracovaného projektu živý plot v kombinaci s okrasnými dřevinami.

„V této fázi tak dojde k oddělení parku od rušné silnice a park se stane funkční uzavřenou centrální plochou zeleně nedaleko centra města,“ dodal Jan Polák.