Tam ovšem hned po vysazení zeleně a postavení plotu řádil vandal. Podle mluvčí radnice Kateřiny Hradilové uvolnil lano, které spojovalo kůly. Čtvrť Zátiší revitalizuje město po etapách.

Po Malinovského a přilehlých ulicích byla dokončena úprava části Hornického sídliště v Průběžné ulici. Opravovaly se chodníky a silnice, v rámci stavby bylo pokáceno několik stromů a keřů, nedávno tam ale přibylo 54 stromů, 3871 keřů a 482 trvalek.

„Druhy jsou vybrány tak, aby zlepšily estetickou funkci stávající sídlištní zeleně,“ konstatovala Hradilová. Po opravě rakovnických ulic Zd. Štěpánka, bezejmenné, Vinohradské a U Křížku začnou stavební práce 9. listopadu také v ulici Pod Václavem v úseku mezi křižovatkami s Kollárovou ulicí a s ulicí Zdeňka Štěpánka.

Opravovat se budou chodníky i vozovka. Vjezd rezidentů k jejich nemovitostem bude možný pouze po předchozí domluvě se stavbyvedoucím a na dobu nezbytně nutnou. Rekonstrukce skončí 21. prosince.

O něco dříve by pak měla být hotova oprava ulice Bratří Burianů.

Od letních měsíců se pracuje i na parteru před vznikajícím Víceúčelovým studijním a společenským centrem. Před několika dny bylo dokončeno spojení mezi náměstím a spojkou okolo gymnázia pro pěší a veškerou dopravu. Platební automat číslo 5 před gymnáziem zatím zůstává mimo provoz. Před gymnáziem bude vysazeno 13 dřevin. Počítá se i s místy pro posezení.