Příchozí si mohli vyzkoušet nejoblíbenější techniky, které jsou součástí výuky výtvarného oboru, a následně se zapsat. Čekala je kresba, malba, keramika, drátování a další techniky.

V roubence si pak mohli prohlédnout výstavu Moje oblíbená kniha – koláž pro knihovnu. Výstava potrvá do konce měsíce a nachází se zde i několik prací výtvarného oboru ZUŠ.

„Ateliér pod širým nebem měl být tak trochu kompenzací Dne otevřených dveří, který se letos v klasickém stylu neuskutečnil. Jeho návštěvnost bývá samozřejmě mnohonásobně vyšší. V Roubence převládali naši stávající žáci, kteří mají normálně v úterý vyučování. Ale myslím, že ti si to velice užili,“ potvrdila výtvarnice a učitelka ZUŠ Rakovník Eva Pelcová, podle níž byl největší zájem o drátování a linoryt.

Žáky školy v průběhu odpoledne začaly doplňovat i další děti a některé nakonec kouzlu tvoření propadly. „Jsem ráda, že se do ZUŠ pár nových zájemců také zapsalo. Všichni doufáme, že příští školní rok budeme moct už zase bez omezení tvořit společně ve škole,“ přeje si Eva Pelcová.