Pokud umíte číst údaje z mapy či jen trochu znáte okolí Rakovníka, můžete se ho zúčastnit. Ochuzeni o tuto radost ovšem nejsou ani ti nejmenší s rodiči. Po odstartování hlavního závodu jsou na programu závody pro rodiče s dětmi – jedná se o body umístěné poblíž historického centra Rakovníka. Rodiče s dětmi mohou zvolit buď jízdu na kole, kdy jsou orientační body umístěné maximálně do vzdálenosti dvou kilometrů od centra, a nebo se vydat pěšky. Stejně jako v minulých letech, i letos se mohou účastníci těšit na několik novinek. Například orientační závod prý bude ještě více amatérský.

„Umístění kontrol (bodovaných míst) je vzdálenostně kratší. Například nejdelší zastávka je u Oráčova, potažmo

u Kolešovic. Všechny zastávky by měly být do patnácti kilometrů od Rakovníka. Zajímavé zastávky můžete opět očekávat, všechny jsou totiž umístěné u nějaké vodní plochy, samozřejmě nebude chybět Tyršovo koupaliště, víc zatím neprozradím,“ sdělil Milan Sunkovský, jeden z pořadatelů.

Po závodech se můžete těšit nejen na skvělé občerstvení a místní rakovnické pivo, ale také na řadu zajímavých kapel. Navíc Rakovnickému cyklování by mělo přát i počasí, po všechny dny by rtuť teploměru měla atakovat třicet stupňů Celsia.

Proč si neudělat hezký sportovní víkend?