„Doufáme, že vyjde počasí, na své si přijdou děti i dospělí. Budou probíhat různé ukázky, exhibice, bude tu i školička. Máme radost, že hned poté, co jsme odstranili plot, obklopili skatepark desítky nadšenců, takže je vidět, že zájem je obrovský,“ popsal starosta města Luděk Štíbr.

V těchto dnech dochází k domluvenému nastříkání loga a obrázků a zároveň zakrytí nechtěného "uměleckého díla". „Nyní je tam oficiální sprejer, který je domluvený od začátku. Ten vytvoří logo Rakovníka a Mystic Constructions, tedy zhotovitele a ještě nápisem zakryl plochu na zdi ve směru od parkoviště, která byla nechtěně posprejovaná,“ uvedla mluvčí radnice Kateřina Hradilová.

Ve středu 3. dubna bude slavnostně otevřen skatepark v Rakovníku. Nyní probíhají finální úpravy. | Video: Deník/Josef Rod

Dlouho očekávaný skatepark se začal stavět vloni v létě a jedná se o největší právě dostavěný skatepark v České republice o ploše 800 metrů čtverečních. Společnost Mystic Constructions jej vybudovala za necelých deset milionů korun. Stavba byla hotová v polovině prosince. Následně zde probíhaly drobné dokončovací práce jako dobrušování hran a další kosmetické úpravy.