Příchozí si mohli povšimnout, kam se škola co se týče zázemí posunula, pobavili se s učiteli a mohli si i vyzkoušet nějaké technické pomůcky. Součástí prohlídky byla i ukázka spolupráce se zahraničními zeměmi v rámci Erasmu, do kterého je škola zapojena již od roku 2014.

„Jsou dva druhy Erasmu. Na začátku jsme měli spíše výměnné pobyty, kdy jsme spolupracovali se zahraničními školami. Měli jsme různá témata, například různé druhy energií. Jeden z posledních projektů, který skončil vloni byl projekt EDU-play, z něhož vznikl pinballový stůl, který máme v druhém patře. V příštím roce bychom rádi udělali další projekt, studenty to baví a je z toho zajímavý výstup," prozradila učitelka angličtiny Petra Píclová.

„Dále máme projekty v rámci akreditace, kdy posíláme studenty každý rok na praxi nebo na stáže do zahraničí. V předloňským školním roce byli studenti v Drážďanech, vloni v Katovicích. Děti si naučí něco jiného, než ve škole v lavici. Musí být samostatné, často jsou vůbec poprvé bez rodičů, je to pro ně taková zkouška samostatnosti," dodala Píclová.