Vedoucí lékař Masarykovy nemocnice v Rakovníku, kterou vlastní společnost Primaved Healthia z Plzně, řekl, že nemocnice splňuje veškeré podmínky pro umístění babyboxu v Rakovníku.

„Několikrát jsem mluvil s Ludvíkem Hessem (je zakladatelem babyboxů v České republice, pozn. red.), několikrát u mne i byl. Máme už naplánované místo, kde by mohl babybox být umístěn, máme k tomu i možnost anesteziologických sester, máme již také zajištěnu službu pediatrů," vysvětlil Oldřich Kronich. Ten ještě zároveň zmínil, že pořízení babyboxu by vyšlo na zhruba tři sta tisíc korun v současné době. „Dávám to k zamyšlení, konkrétní návrh mohu přednést na dalším zasedání, zda by město nechtělo přispět a nebo babybox pořídit," řekl Oldřich Kronich.

Pořízení „schránky" pro odložené děti by však, alespoň podle dosavadní praxe, nesloužilo především místním lidem. Oldřich Kronich totiž informoval, že se ještě nikdy nestalo, aby z daného okresu či z daného místa nechali rodiče dítě v místním babyboxu.

S umístěním babyboxu v prostorách nemocnice souhlasil i starosta města Pavel Jenšovský (ČSSD). „Je to pro děti a je to záležitost, která vede k záchraně životů, takže si myslím, že bychom nad tímto měli uvažovat velmi pozitivně do příštího zasedání," sdělil Pavel Jenšovský.