„Vloupání nám

byla hlášena, ale už i předešlého večera. Pravděpodobně se jedná o téhož pachatele,“ upozornil mluvčí rakovnické policie René Černý.
Ve čtvrtek před šestou hodinou večerní upozornil policiiosmašedesátiletý správce objektu v Poštovní ulici na vloupání do zdejších kanceláří kde sídlí Občanská demokratická strana a Česká podnikatelská pojišťovna. „Pachatel za užití násilí překonal zámky dveří obou kanceláří, ale nic neukradl. Pouze vlezl do kontejnerku s osobními věcmi zaměstnankyně pojišťovny. Té vznikla škoda za šest tisíc korun a na dveřích je škoda za třicet tisíc korun," uvedl policista.

Téhož dne pár minut před osmou hodinou večerní zavolal policii i čtyřiapadesátiletý podnikatel. Do prostor jeho firmy na Pražské ulici si našel cestu zloděj. Tady nechal škodu jen na zámcích a dveřích. „Zřejmě nenašel nic co by se mu hodilo,“ doplnil René Černý. Škoda je 4 tisíce korun.
O dvanáct minut později se policii ozval třiapadesátiletý majitel stavební firmy sídlící rovněž na Pražské ulici. Tady už měli zloději o trochu větší štěstí. V kanceláři našli1 tisíc 350 korun a 43 amerických dolarů. „Pachatelé opět překonali zámek vchodových dveří,“ doplnil René Černý. Škoda je 3 tisíce korun.

Obětí zločinu se staly také kanceláře Rakovnického deníku. „Ráno jsem přišel do zaměstnání jako první a viděl ty zdemolované dveře,“ uvedl redaktor Martin Kůs.
Zlodějise za užití násilí dostali do dvou ze tří kanceláří. I tady šli zloději pouze po penězích. V jedné z kanceláří našli finanční hotovost zhruba 1 tisíc 600 korun. Škoda na dveřích je 6 tisíc korun.

Zloději si našli cestu i do kanceláří Rakovnického deníku.