Na začátku v hluboké historii řečtí bohové uspořádali pořádnou pijatiku. Usnuli jako dřeva a prospali se až do roku 2016. Probuzení v supermarketu Tesco vyvolalo mezi nimi značné zděšení.

„Domluvil jsem se až přes pět telefonátů až někde v Praze. Ten mě překvapil, protože prohlásil, že to není problém a popřál mi, ať se to podaří. Vedoucí prodejny v Rakovníku byla také vstřícná," popisoval Šimon Polan.

Nakonec se natáčení líbilo i zaměstnancům obchodu. Pozorovali, co se vlastně v jejich prodejně děje. Řečtí bohové se probudili na zemi v oddělení zeleniny a lidé kolem nich chodili s nákupními košíky. Bohové nechápali, kde jsou, proto kroutili hlavami nad televizí, česali si vlasy košťátkem na smetí.

Kromě Tesca se natáčelo na Vysoké bráně, v kulturním centru, kde byli také vstřícní, a na poli nad Tyršovým koupalištěm. Na Vysoké bráně zrovna pršelo a teploměr ukazoval šest stupňů. „Vše se točilo v jeden den a byla docela legrace, přesouvat všechny účinkující," poznamenal Šimon Polan, hlavní organizátor maturitního plesu.