Situace ve školství se řeší dnes a denně. Výjimkou nejsou ani problémy, které se týkají platů učitelů a ředitelů škol. Na téma školství se včera konal seminář. Desítky ředitelů mateřských, základních a středních škol na Rakovnicku se sešly v Tylově divadle. Byli zde seznámeni se situací, která v současné době je, a jak by se v některých situacích měli zachovat. Na semináři nechyběli zástupci některých obcí a měst vč. starosty města Rakovník Zdeňka Nejdla, poslance Petra Sunkovského a vedoucího odboru školství Šnajdra.
Na semináři se řešila otázka počítačové techniky. Podle slov jednoho z ředitelů je na školách špatná vybavenost. Pokud škola dostane na 180 žáků sto tisíc korun na celý kalendářní rok, nemůže se počítat s tím, že za tuto částku se nakoupí potřebné pomůcky a vybavení.
Přednášející věnovali čas i emigračním obyvatelům, kteří se hlásí do škol. Na Rakovnicku se tahle situace moc neřeší, ale v ostatních školách v okolí Prahy ano. Díky tomuto problému se musejí otevírat nové mateřské školy. Vedoucí odboru také sdělil, že ve Středočeském kraji stále více klesá počet žáků jak v základních, tak v mateřských školách. V dalších několika letech se očekává pokles také na školách středních. Díky tomu by některá školská zařízení mohla mít méně učitelů, než je potřeba nyní.
Část semináře byla věnována také platům pedagogů. „Co se týká dosažení průměrného platu, je Středočeský kraj na třetím místě v celé ČR. Je to zajímavé číslo, v některých krajích jsou na tom podstatně hůře než u nás,“ dodal Šnajdr.