Povinnost zaregistrovat psa na příslušném úřadě a platit za něj roční poplatek je věc všeobecně známá. Od letošního jara se do intenzivnějších kontrol psů vložila městská policie.

„Ke dnešnímu datu je v Rakovníku zaregistrováno 1508 psů,“ informovala Jana Nováková z ekonomického odboru rakovnické radnice. Ta má registraci psů na starosti. Samozřejmě se i v této sféře najdou dlužníci. „Momentálně máme 220 případů po datu splatnosti. To činí nějakých 74 tisíc korun. Neplatičům posíláme výzvy k zaplacení, ale už tu také došlo na soudní vymáhání,“ podotkla Nováková. Jako jinde, tak i v Rakovníku, se najdou lidé, kteří povinné poplatky ignorují. Psy potom přihlašují dodatečně. „Na tiskopisu je datum, od kdy dotyčný psa drží. Když je pod tím podepsaný, tak to nemůžeme zpochybňovat. Ve všem postupujeme v souladu se zákonem. Jak v registraci, tak při odhlašování,“ konstatovala Nováková.
„Od letošního jara se věnujeme kontrolám registrace psů intenzivněji. Z akcí pořizujeme protokol, který zároveň s fotodokumentací předáváme na ekonomický odbor městského úřadu,“ řekl velitel rakovnické městské policie Pavel Škvára. Podle jeho slov provedou hlídky průměrně dvacet kontrol za měsíc.

RAKOVNÍK

-V Rakovníku je v současné době registrováno 1508 psů (rok 2004 – 1494 psů, rok 2005 – 1490, rok 2006 – 1567).
-Poplatky za psy jsou již několik let neměnné. Za psa drženého v bytě zaplatíte 600 korun a za psa drženého v rodinném domku 240 korun. Různé výjimky a zvýhodnění pro dané skupiny spoluobčanů naleznete na webové adrese www.mesto–rakovnik.cz, nebo na městském úřadě.

NOVÉ STRAŠECÍ

-V současné době je v Novém Strašecí registrováno 663 psů.
-Za psa drženého v bytě zaplatíte 780 korun a za psa drženého v rodinné zástavbě 492 korun. Výjimky naleznete na www.novestraseci.cz