Přístavba bude mít samostatný vstup z Palackého ulice a bude obsahovat v přízemí garáž, šatnu a sociální zázemí. Ve druhém patře se bude nacházet zasedací místnost, kuchyňka a sociální zařízení. Z kuchyňky povede terasa.

V rekonstruovaných prostorách budou nově vybudovány podlahy, v garážích stěrky odolné proti účinkům solí a ropných látek, počítá se také s novými omítkami a v prostorách mimo garáže se sádrokartonovými podhledy. Dále bude nově provedena elektroinstalace a otopná soustava.

Město obdrží dotace ve výši 7,5 milionu korun, když 4,5 milionu je z Fondu Zábrany škod a 3 miliony korun dotuje Středočeský kraj. Spoluúčast tedy bude činit zhruba 2,7 milionu korun.

Novostrašecký sbor patří k nejaktivnějším ve středních Čechách. Opravená zbrojnice tak bude odměnou za jeho činnost. „Máme nejvíce výjezdů nejen na Rakovnicku, ale i na Kladensku, v průměru kolem 140, proto mě těší, že se nám daří postupně obnovovat zázemí. Nejdříve techniku a teď i budovu. Vzhledem k tomu, že máme vysoké bodové hodnocení, se nám daří dosahovat na dotace, které jsou samozřejmě potřebné,“ míní velitel novostrašeckých hasičů Martin Vondra.

close Novostrašecká zbrojnice dozná vnitřních i vnějších úprav a dojde rovněž k přístavbě. info Zdroj: archiv města zoom_in