„Mám velkou radost, že se nám nádvoří povedlo zrekonstruovat. Celý projekt začal již vloni v prosinci výměnou kanalizace na nádvoří, takže jsme byli více jak půl roku na staveništi v blátě,“ byl viditelně spokojen ředitel pivovaru Michal Rouč. Ten je zároveň rád, že kromě vybudování kanalizace a položení dlažby se podařila udělat nová fasáda zámku a kaple.

„Toto už je jen taková třešnička na dortu, která ani nebyla plánovaná. Podařilo se nám ale zlomit vedení, abychom projekt dotáhli a udělali jsme nádvoří celé. Zároveň jsme se snažili dodělat pohled nádvoří, takže jsme zrekonstruovali i venkovní část zámku. Dále jsme staticky zajistili kapli a další rekonstrukce plánujeme,“ prozradil Michal Rouč.

Ředitel krušovického pivovaru má plán, zpřístupnit ho ještě více veřejnosti a dalším krokem by mělo být vybudování pivovarského muzea, jehož dokončení je naplánováno v příštím roce. „Původně jsme ho chtěli otevřít již v září, ale trochu se nám projekt přibrzdil a tak nedokáži říct přesné datum otevření. Doufám, že to bude již v prvním pololetí příštího roku. Dále chceme nádvoří otevřít veřejnosti. Ještě nám chybí instalovat turnikety, poté zmizí závory a celá část nádvoří bude přístupná,“ poodhalil nejbližší plány ředitel Krušovic Michal Rouč.