Obec už má schválenu dotaci na instalaci fotovoltaické elektrárny na střechu školní budovy za 2,5 milionu korun. Montáž by se měla provést v tomto roce. Další už přiklepnutá dotace má přispět na stavební úpravy dílen, vybavení tříd a kabinetu i na stavbu venkovní učebny. Náklady by měly dosáhnout 7,5 milionu korun. „S ředitelem školy jsme řešili rozdělení záměru na dvě fáze. Jedna část by se možná stihla ještě letos, ovšem je otázkou, zda stavební firma, která se vysoutěží, bude schopna stavbu do konce roku zahájit. Každopádně jisté je, že se práce přehoupnou i do příštího roku,“ vysvětlil starosta Dominik Petráček.

Ilustrační foto.
Větrná elektrárna u Řevničova? Místní lidé hlasují v anketě a podepisují petici

V provozu už je nový kamerový systém napojený na Městskou policii v Novém Strašecí, který by měl zajistit větší bezpečnost v obci. K dalším novinkám patří veřejné osvětlení v Oličově ulici nebo realizace vrtu pro zajištění pitné vody v lokalitě Hora, který řeší Vodohospodářské sdružení obcí Rakovnicka a financuje obec.

„Dokončujeme také projekt na rekonstrukci tří ulic, Štefánikovy, Draha a Třebízského. Ten se trochu zkomplikoval, neboť jsme chtěli řešit i odvodnění a musely být zajištěny kamerové zkoušky dešťové kanalizace,“ připomněl Petráček.

Zřejmě na podzim se vysadí čtyřiadvacet ovocných stromů. Alej vznikne podél vycházkové cesty směrem na Džbán.

Ve Všetatech u Rakovníka se konal Hasičský den pro celou rodinu.
Podívejte se: Hasičský den pro celou rodinu se ve Všetatech skvěle vydařil

Dotace by pak měly přispět i na menší projekty, například na vybavení jednotky dobrovolných hasičů nebo opravy dvou křížků v obci.

V současné době probíhá v Řevničově výměna popelnic, na které dosud nebyla evidence. „Byl v tom poněkud chaos, někdo měl popelnice od svozové firmy, za kterou platila nájem obec, někdo měl svou popelnici a byli i občané, kteří měli historickou popelnici ještě po minulé svozové firmě. Nakoupili jsme nové popelnice s čipy, nyní je vydáváme. Snad se nám povede dosáhnout lepšího systému odpadového hospodářství,“ poznamenal starosta.

Další tři větší projekty se v obci připravují na následující roky. „Jde o rozšíření kapacity školky, novou hasičárnu a přestavbu staré sokolovny. Vše je ve fázi předprojektové přípravy, myslím, že bude trvat tak tři roky, než se vůbec kopne do země,“ dodal Petráček s tím, že obec rovněž připravuje projekt na opravu tělocvičny, na kterou by ráda využila dotaci na snížení energetické náročnosti.