Opravy střech v Novém Strašecí se týkají městského úřadu, sídla pojišťovny a budovy 202, tedy nad jídelnou Axamit.

Před nedávnem skončily také práce na instalaci vzduchotechniky v budově školní jídelny. „Do konce roku bychom chtěli udělat vzduchotechniku ještě v budově polikliniky. Do stejné doby by mělo být hotové také parkoviště v Křivoklátském sídlišti v Topinkově ulici nebo úprava dvora u veřejných toalet na náměstí,“ říká starosta Nového Strašecí Karel Filip.

Rekonstrukce parkoviště začala na jaře, tehdy šlo o část plochy budované v koordinaci s výstavbou bytového domu v sousedství. Na začátku srpna pak začaly práce na druhé části parkoviště. „Plochu parkoviště jsme museli rozdělit do tří etap, abychom zajistili alespoň dočasné parkování automobilů. Parkovat lze v Křivoklátské ulici v úseku od oploceného parkoviště k trafostanici. Po dobu stavby jsme z této ulice udělali jednosměrnou,“ vysvětluje starosta.

Na novém parkovišti se budou nabíjet elektro auta

Součástí záměru je i vybudování nabíječky pro elektro auta se dvěma stáními, vlastní nabíječka bude ovšem realizována až po dořešení všech smluvních, stavebních a provozních záležitostí ve vazbě na její následné provozování. V rámci stavby bude také provedena rekonstrukce veřejného osvětlení. Celkové náklady na nové parkoviště přesáhnou 10 milionů korun.

Už loni byly dokončeny nové veřejné toalety na Komenského náměstí. Letos se opraví fasáda naproti toaletám v objektu čp. 191, dále budou částečně vyměněna okna, vchodové dveře a upraví se i dvůr. Náklady dosáhnou téměř půl milionu korun.

Dalším městským objektem, který hodlají Novostrašečtí zvelebit, je dům č.p. 57 v Palackého ulici, kde se nachází kadeřnictví. V minulém roce se budova dočkala nové střechy, nyní je řada na zateplení a nové fasádě za více než půl milionu korun.

Do konce roku by měla být opravena také kotelna v hale BIOS, která se dočkala v minulých letech nové podlahy, fasády a zateplení. Tato rekonstrukce vyjde město na 400 tisíc korun.