Uvítal je pohostinný penzion Ludmila v Roztokách, odkud vyjížděli na zajímavé výlety za poznáním a pořádali párty.

Novinkou letošního pobytu byly veselé jízdy v kánoi po řece Berounce. Ředitelka Domova seniorů Nové Strašecí Miluše Jůnová připlula ,,na háčku" spolu se svým zástupcem „zadákem", Bohumilem Knoblochem, a tak netradičně zahájili pátý pobyt u řeky.

Zkušební jízdy kánoí se účastnili i někteří zaměstnanci z řad doprovodného personálu. „A připravili klientům úsměvnou podívanou, jelikož většina z nich v kánoi seděla poprvé," zdůraznil Bohumil Knobloch. Dobrá zpráva je, že i přes drobnější nedostatky ve veslování se kánoe s nikým nepřevrhla.
Ředitelka Domova Domino Hana Rusňáková konstatovala: ,„Je tu s námi deset klientů, všichni se sem moc těšili, protože vědí, že je tu čeká legrace a odpočinek. Všichni se tu navzájem dobře známe a moc rádi se opět vidíme."

Jedno odpoledne strávili také spolu se starostou a místostarostkou Nového Strašecí Karlem Filipem a Libuškou Vosátkovou. Pozvání přijal i emeritní ředitel Domova Kolešovice František Erba.

Velmi vzácnou návštěvou, která i přes svoje vysoké pracovní vytížení i letos přijala pozvání, byla náměstkyně ministryně Ministerstva práce a sociálních věcí Zuzana Jentschke Stöcklová.
Ředitelka Domova seniorů Nové Strašecí Miluše Jůnová jí předala perníkovou repliku tohoto zařízení, kterou upekli a nazdobili klienti spolu s aktivizačními pracovnicemi. „Je tu vždy příjemná atmosféra. Ráda tady vždy posedím se seniory. Snažím se domovy navštěvovat i nadále, přestože již nejsem středočeskou radní. Pro mě je důležité vědět, jak lidé v reálu žijí. Jaké mají zaměstnanci podmínky a jak sociální služby v naší republice fungují. Chci být zkrátka v terénu a pokud je to v mých silách, i pomoci," uvedla Zuzana Jentschke Stöcklová.

Za doprovodu hudby a zpěvu pana Františka Šitty a pana Petra Štáfka trávili senioři v blízkosti vody krásná odpoledne i dlouhé večery plné dobrého jídla, pití a úsměvné zábavy ve stylu 60. let a hippies.

Ani letos nevynechali výlet do výletní restaurace U Rozvědčíka. „Jezdí s námi stále více klientů. Letos přijelo osmnáct seniorů na třídenní pobyt a šest seniorů na jedno zábavné odpoledne s grilováním, zpíváním a tancem," popsala Miluše Jůnová.

Dojmy z letošního pobytu byly dle všech účastníků opět velmi pozitivní. „Již teď se těšíme na další relax plný pohody, smíchu a nezapomenutelných zážitků," shodli se.