FC PO Olešná – SK Lány A 1:1 (0:0)
Hrálo se v rychlém tempu. V 5. minutě už musel prostor branky hlídat domácí gólman Pavlíček, ale Švolba minul. Na druhé straně zkoušel štěstí Kurka, ale přestřelil. Po dvaceti minutách zazvonila domácí tyč a akci hostí ve 27. minutě zastavil sporně Holeček, leč žádaná penalta se nekopala. Krátce před poločasem nalil domácí Hlavsa centr do vápna, ale ani jediný ze čtyřech spoluhráčů nebyl schopen míč do sítě zastrčit.

Fotbalová kvalita pokračovala i po přestávce. Také Olešná avizovala v 59. minutě hostům ruku, ale sudí Pova byl proti. V 70. minutě jen těsně Ambrož minul, ale v 83. minutě už hosté nezaváhali. Domácí obrana zazmatkovala, hráči nechali volného Reichla a prázdná branka si o gól přímo žádala – 0:1. Po brance Olešná otevřela a přešla do aktivnějšího útoku. Jenže to je voda na lánský mlýn a jen díky Pavlíčkovi nenavýšily Lány z brejků své skóre. Když už hosté věřili na body, přišla poslední minuta, domácí Kašpar poslal centr k brance Lán tak šikovně, že naskakující Vašek hlavičkoval přesně. Jenže gólman Haužvic ještě vypíchl míč do břevna, od něj se odrazil zpět do pole a Ivančík už nedal nikomu šanci – 1:1. Lány tak ztratily téměř jisté dva body a musely se tentokrát spokojit s remízou.

“Chválím celý tým za bojovnost, nasazení a přístup, s jakým na hřišti hráli. Vyrovnali se soupeři, který se netají svými postupovými ambicemi, bylo znát, že hrají srdcem a pro diváky. Byla to dřina a díky jim za bod,“ byl spokojen domácí kouč Štiller.

„Dnes nám nefungovala jinak silná mezihra, navíc hráči odevzdali individuálně špatné výkony. Nelze jim ale upřít nasazení. Za stavu 0:1 jsme zahazováním šancí odmítli rozhodnout o našem vítězství,“ konstatoval hostující trenér Dvořák.

 

Olešná: Pavlíček – Kašpar, Holeček (71. Vašek), Kurka, Knot – Telvák, Hlavsa, T. Procházka, Polášek – Ivančík, Mucha. Trenér: Josef Štiller.

Lány: Haužvic – Kubička, Dudášik, Rajgl, V. Rybář – Ambrož, Pleiner, Blín, Švolba – Vácha, Reichl. Trenér: Milan Dvořák.