Obnova budovy s čp. 462, která dříve patřila zemědělskému družstva, začala již v loňském roce. Jde o největší investiční akci obce za poslední roky, Revničovské vyjde na zhruba 25 milionů korun.

Vznikne celkem devatenáct bytů, od garsonek až po ty velikosti 4+1. Třináct bytů je umístěno v prvním patře, zbylých šest vzniká v půdní vestavbě. Přízemí bude částečně využíváno jako společné prostory bytového domu.

„V průběhu stavby se připravuje založení společenství vlastníků bytových jednotek. Vzhledem k tomu, že se byty prodají, jsme ani nežádali o dotaci. Peníze se nám vrátí právě za prodej,“ vysvětlil starosta Řevničova Jiří Petráček.

Obec, která dřívější ubytovnu pro zahraniční dělníky v minulosti odkoupila, plánovala přestavbu již před lety, ovšem nakonec byla upozaděna z důvodu jiných velkých investičních akcí. Vloni ovšem dostala zelenou a podle starosty Řevničova zatím pokračuje podle plánu.

„Samozřejmě vnímáme, že jsou problémy jak se stavebním materiálem, u některých firem i s pracovníky. Zatím se to do stavby ale nijak nepromítlo,“ konstatoval Petráček.

Součástí projektu je také úprava vstupu do objektu, vybudování pěších komunikací, které bezbariérově propojí vstup do bytového domu a částečně do komerčních ploch v přízemí.