Řidiči stále častěji riskují svůj krk za volantem. Nejenže někteří z nich nerespektují dopravní značky nebo určenou rychlost, ale dokonce řídí bez řidičského oprávnění. Netuší však, že se tímto prohřeškem dopouštějí trestného činu řízení motorového vozidla.

Poslední případ, kdy řidič sedl za volant bez řidičského průkazu, se stal v časných ranních hodinách. Muž byl hlídkou dopravní policie kontrolován na silnici v katastru obce Krupá.

„Řidič byl zastaven z důvodu předjíždění, kde je to dopravní značkou zakázáno,“ sdělila tisková mluvčí rakovnické policie Alena Žichovská. Policie zjistila, že podezřelý muž u sebe nemá řidičský průkaz. Ten si měl vyzvednout už 2. dubna tohoto roku. Vše vyřešila dopravní policie na místě blokovou pokutou. „Spousta řidičů neví, že si o řidičský průkaz musí požádat na úřadě, pak dochází k tomu, že chytáme řidiče bez řidičáku,“ dodala Žichovská.

Podle statistiky policie bylo od začátku roku 2009 zastaveno na rakovnickém okrese přes dvacet řidičů, kteří seděli za volantem a nevlastnili řidičský průkaz.

„Na to, že je květen, tak je těch řidičů hodně. Určitě jich je však více. Všichni se vlastně dopouštějí trestného činu,“ řekl zástupce vedoucího DI Ladislav Heller.