Kontroly
„Hlídka lustrací zjistila, že má tento řidič Městským úřadem v Rakovníku vysloven zákaz řízení motorových vozidel od letošního května do listopadu příštího roku,“ popsal situaci tiskový mluvčí rakovnické policie René Černý. Muž se dechové zkoušce na alkohol podrobil s negativním výsledkem. „Ovšem zkoušku na návykové látky v krvi bez uvedení důvodu odmítl,“ doplnil Černý.

Řidiči byla na místě zakázána jízda. Celý případ se nyní šetří jako podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a trestného činu řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění. Ovšem to nebyl jediný úlovek hlídky dopravní policie v pondělí brzo ráno.

Hodinu předtím totiž kontrolovala vozidla Na Lapáku u Huřvin kousek nad Rakovníkem. „Zde v 6.10 hodin zastavila také Škodu 105 s pětačtyřicetiletým řidičem z Rakovnicka,“ pokračoval policejní mluvčí. Řidič se dechové zkoušce podrobil a výsledek byl pozitivní, byť jen s hodnotou dosahující 0,17 promile alkoholu v dechu. Muž neodmítl ani následný odběr krve a lékařské vyšetření.