Nejvíce řidiče trápí námraza, když spěchají do práce nebo s dětmi do škol a školek. Kvůli zamrzlým sklům musejí vstávat o několik desítek minut dříve. Když automobil vůbec nenastartuje, jsou pak komplikace o dost větší.

Zjišťovali jsme pro naše čtenáře, jak by měli svůj automobil na mrazy připravit. „Před každou zimou by měli majitelé vozů navštívit servis, kde mu automobil na zimu připraví,“ řekl Deníku Jiří Franče, pracovník jednoho z rakovnických autoservisů. V servisu automobilu doplní potřebné nemrznoucí směsi, dofouknou a vyváží pneumatiky a změří napětí autobaterie. „Jednou až dvakrát do roka by se měla nechat každá autobaterie dobít,“ upozornil Franče. A to z toho důvodu, že během jízdy se baterie dobije maximálně na pětasedmdesát procent.

Kvůli špatně očištěným sklům automobilu se stala nejedna dopravní nehoda. Řidiči by proto neměli očištění svého vozu před jízdou podcenit. „Existují i nejrůznější spreje na odstranění mrazu ze skel. Ale osobně s nimi mám špatnou zkušenost. Párkrát se mi stalo, že když se sprej dostal na plastové části auta, poškodil je,“ uvedl Franče. Nejefektivnější řešení namrzlých skel je podle automechaniků deka na přední sklo, která zabrání namrznutí. Nebo pak klasická škrabka na skla.