Podle hodnotící zprávy se již podařilo řadu technických a softwarových problémů vyřešit, takže systém nyní funguje bez větších potíží oproti prvním měsícům. Kromě toho se městu zvýšily také tržby za parkování na Husově náměstí. Zatímco v období od srpna 2017 do června 2018 utržilo 3,6 milionu korun, od srpna 2018 do června 2019 to bylo o více než jeden milion korun více – konkrétně 4,8 milionu korun. Na Husovo náměstí přitom vjelo v období od srpna 2018 do června 2019 celkem 318 164 vozidel, což je o dvě stě tisíc automobilů méně než v období srpen 2017 až červen 2018.

„Počet snížení provozu na Husově náměstí byl jeden z hlavních cílů při zavádění moderního parkovacího systému. Ke snížení došlo především v důsledku zrušení prvních 10 minut zdarma,“ píše se v hodnotící zprávě parkovacího systému, kterou rakovnická radnice zveřejnila na webových stránkách města.

Nové vedení radnice se starostou Luďkem Štíbrem zadalo zpracování analytické zprávy koncem loňského roku. Chtělo znát ekonomické výsledky provozu parkovacího systému. Město Rakovník za něj zaplatilo přibližně šest milionů korun.

Parkovací systém v centru města rozděluje Rakovničany od chvíle, co byl před spuštěn. Zatímco někteří se domnívají, že díky závorám na vjezdu a výjezdu z historického centra se daří provoz regulovat, další tento názor nesdílí. „Rakovník je v tomto unikátní. Ve všech ostatních městech fungují parkovací automaty, tady u nás musíme mít nevkusné závory. Myslím si, že když město systém modernizovalo, mělo pořídit automaty, nikoliv závory. Pokud na náměstí jen vjedete, zaplatíte za průjezd. Dříve jsem si vzal lístek, odvezl mamku k lékaři a odjel. Teď musím platit,“ nechal se slyšet například Petr Müller. S jeho názorem souhlasí i další odpůrci parkovacího systému.

Naopak podle obhájců parkovacího systému se závorami je to jediná možnost, jak udržet provoz v centru na rozumné úrovni. V centru se totiž mimo jiného nacházejí základní školy, ale také gymnázium. „Díky systému se závorami se daří regulovat počet vjezdů na Husovo náměstí,“ zopakoval v minulosti několikrát bývalý starosta města a nynější zastupitel Zdeněk Nejdl.