V zimním období by si řidiči měli dávat pozor na namrzlé vozovky. Toto varování platí zejména pro následující dny, které nás čekají. Jak by se v těchto dnech řidiči měli na silnicích chovat nám sdělil zástupce vedoucího dopravního inspektorátu v Rakovníku Ladislav Heller. „Řidiči by si současnou silnici neměli plést se závodní dráhou. Někteří si neuvědomují, že jsou na vozovkách vyjeté koleje. Jakmile se s vozidlem dostanou mimo, tak snadno dostanou na sněhu smyk. Auto se pak stává neovladatelným a řidiči často končí v polích. Řidiči by měli hlavně dodržovat rychlost.“
Důležité je také připomenout, že v dalších dnech nastane obleva, a tak sníh půjde dolů. V nočních a ranních hodinách budou silnice namrzat a zvláště v lesních úsecích by řidiči měli jezdit tak, jak jim ukládá zákon.


Ovšem ani uplynulý víkend se neobešel bez dopravních nehod. K první z nich došlo na silnici ve směru od Rakovníka na Pavlíkov. Dvaadvacetiletý řidič osobního vozidla Renault nepřizpůsobil rychlost stavu a povaze vozovky a naboural do couvajícího vozidla Renault. „Pětapadesátiletá řidička v té chvíli couvala do vrat. Přijíždějící řidič vozidlo neubrzdil, a tak došlo k lehkému střetu mezi vozidly. Auto nadále narazilo do rodinného domu,“ uvedl Heller. Dopravní nehoda se obešla bez zranění. Celková škoda na vozidlech vystoupala na sto padesát tisíc korun.


Zasněžená vozovka si vyžádala další dopravní nehodu u obce Třtice. Okolo desáté hodiny dopolední projížděl devětapadesátiletý řidič zátačkou ve směru od Mšece na Třtici. Ovšem na zasněžené vozovce dostal smyk, vjel mimo vozovku a přední částí vozidla narazil do dopravní značky. Alkohol byl na u řidič na místě vyloučen dechovou zkouškou.


Během měsíce prosinec eviduje Dopravní inspektorát v Rakovníku celkem třiatřicet nehod. Z toho dva lidé nehodu nepřežili. Škody se pohybují okolo dva a půl milionu korun.