Během uplynulého víkendu došlo na Rakovnicku ke třem dopravním nehodám. V jednom případě se řidič dopustil dokonce trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

V sobotních odpoledních hodinách došlo na silnici ve směru od Prahy na Karlovy vary k dopravní nehodě. Při zařazování do pravého pruhu narazil šestadvacetiletý řidič osobního vozidla Škoda Felicia do přívěsného vozíku automobilu Citroen, které už v pravém pruhu jelo.

„Při dopravní nehodě nedošlo k žádnému zranění. U obou řidičů byla na místě provedena dechová zkouška. U řidiče Felicie byla pozitivní s výsledkem 1,01 promile alkoholu v dechu,“ sdělil zástupce vedoucího dopravního inspektorátu v Rakovníku Ladislav Heller. Tento muž se tak dopustil trestného činu pod vlivem návykové látky. Celkové škody na vozidlech činily 140 tisíc korun.

Další nehoda se stala krátce před šestnáctou hodinou odpolední u obce Kozojedy. „Řidič traktoru značky Zetor jel s naloženým přívěsem písku po místní komunikaci. V prudkém klesání na mokré vozovce nezvládl řízení, dostal smyk a vjel vpravo mimo vozovku,“ sdělil Heller.
Muž se s traktorem převrátil na bok a narazil do sloupu elektrického vedení a následně do dřevěného plotu rodinného domu. Škody vystoupaly na bezmála 170 tisíc korun.

Lehké zranění utrpěl devatenáctiletý motocyklista, který havaroval v Lišanské ulici v Rakovníku.

Sedmašedesátiletý řidič osobního vozidla Škoda Forman chtěl v ulici Lišanská využít autobusovou zastávku k otočení vozidla. Když chtěl pokračovat v jízdě směrem ke kruhovému objezdu, devatenáctiletý řidič motocyklu Honda nepřizpůsobil rychlost jízdy a narazil do blatníku vozidla, od kterého se odrazil a spadl.

Mladík utrpěl lehké zranění a musel být převezen do rakovnické nemocnice na chirurgickou ambulanci. „Alkohol nebyl u řidičů prokázán. Celková škoda na vozidlech byla pětadevadesát tisíc korun,“ dodal Heller.

Podle statistiky dopravního inspektorátu došlo za poslední týden na Rakovnicku celkem k pěti dopravním nehodám. V loňském roce jich bylo téměř o čtvrtinu více. Co se týká měsíce dubna, i ten byl lepší než minulý. Zatímco v letošním roce došlo ke třiadvaceti dopravním nehodám, vloni jich bylo celkem devadesát. Že by se řidiči umoudřili a začali jezdit bezpečněji?