První z nich byl odchycen v Čisté za volantem Fiatu Brava. Jednalo se o dvaatřicetiletého muže z Rakovnicka. Předložil potřebné doklady pro řízení motorového vozidla, provedená dechová zkouška byla negativní, a tak byl policisty vyzván k podrobení se orientačnímu testu na drogy.

Mluvčí policie Lenka Uriánková doplnila: „Test byl pozitivní, proto byl řidič vyzván k odběru biologického materiálu a lékařskému vyšetření v Masarykově nemocnici v Rakovníku z důvodu podezření ovlivnění návykovou látkou, kterému se také dobrovolně podrobil. Jeho přestupkové jednání bude policisty postoupeno místně příslušnému správnímu orgánu."

Jen o pár hodin později zastavila hlídka policistů v rámci běžné silniční kontroly ve Svojetíně u místní mateřinky auto, které řídil třiadvacetiletý muž z Chomutova. Policisté jej vyzvali k předložení potřebných dokladů pro řízení a provoz motorového vozidla. Následně se řidič podrobil orientační dechové zkoušce na alkohol s negativním výsledkem a byl vyzván k podrobení se testu na přítomnost omamných a psychotropních látek. Test byl k jeho smůle pozitivní. Mladíkovi tak nezbylo, nežli se přiznat, že před jízdou s kamarádem vykouřil jednu necelou cigaretu marihuany. „Požadoval lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu," doplnila Lenka Uriánková s tím, že i jeho přestupkové jednání bude policisty postoupeno místně příslušnému správnímu orgánu a že mu na místě byl odebrán řidičský průkaz.