„Už se těším, až tato oprava skončí. Každou chvíli je to tu jinak, každou chvíli tu chodí chodci přes silnici z míst, odkud to pomalu ani nečekáte. Je to tu o kriminál," řekl Rakovnickému deníku Miroslav Špaček.

Dokončení rekonstrukce mostu bylo také probírané na posledním zasedání rakovnických zastupitelů, a to především v souvislosti s bezpečím chodců a řidičů.

„Trčí zde kari sítě překryté jen nějakou tkaninou, dětem hrozí, že se o to zraní," nechal se slyšet na posledním zasedání rakovnických zastupitelů Milan Zimmermann (Společně pro Rakovník). Ten zároveň upozornil na to, že už před několika měsíci (na listopadovém zasedání zastupitelů minulého roku, pozn. red.) se říkalo, že by měla být zmiňovaná rekonstrukce železničního mostu v Plzeňské ulici ukončena. „Jediné, co se zde ale udělalo, je zamazaný přechod," podotkl Milan Zimmermann.

„Velmi nebezpečné jsou hlavně žluté pruhy na silnici. Stály zde dokonce čtyři automobily vedle sebe. Místní to tu znají, návštěvníci odjinud už nikoliv," řekl k situaci Josef Helebrant. Zastupitel za hnutí Město pro vás Ivo Trešl pak v diskuzi řekl, že podle informací, které má, měla firma obdržet v první fázi pokutu ve výši sto tisíc korun, a to právě za komplikace při rekonstrukci železničního mostu.

Vedoucí Odboru dopravy Městského úřadu Rakovník František Fröhlich pak nechtěl udělenou pokutu komentovat. A ani podle zákona nemůže.

„K pokutám informaci nesdělím. Co se týče stavby, práce byly ukončeny, ovšem samotná stavba ukončena nebyla. Stavba by měla být dokončena poté během čtrnácti dnů, ovšem záleží na počasí. Je nutné, aby se teploty pohybovaly nad nulou. Musíme to ještě nějakou dobu, bohužel, vydržet. Je zima a na silnicích se toho příliš udělat nedá. Rozhodně ale nečekáme, až se zde něco stane," reagoval v diskuzi na posledním zasedání rakovnických zastupitelů vedoucí odboru dopravy František Fröhlich.