V současné době platí dopravní omezení na rychlostní silnici I/6 u obce Hořesedly, Krupá, Krušovice a Řevničov. Uzavřená je pak silnice od Nového Strašecí do Mšece, stejně tak řidiči neprojedou po silnici spojující Řevničov – nádraží s „Karlovarkou“ a od poloviny prázdnin je uzavřený silniční tah mezi Rakovníkem a Krupou. Do konce prázdnin by pak měla skončit uzavírka silnice I/27 u Jesenice. K tomu navíc je neprůjezdná ještě silnice mezi Kněževsí a obcí Chrášťany.

Že by tímto výčet neprůjezdných, nebo alespoň částečně neprůjezdných silnic skončil? Kdepak. Od poloviny srpna musí řidiči počítat s další komplikací, a to na rychlostní silnici I/6. V úseku mezi Řevničovem a Krušovicemi dojde ke zúžení současné komunikace z důvodů připojování provizorní objízdné trasy, a to ve směru od Krušovic.

„Lépe to být vše načasováno nemohlo. Chápu práce na dostavbě dálnice D6 a obchvatů kolem obcí, ale proč ostatní uzavírky nebyly tedy přesunuté? Myslím si, že oprava silnice mezi Krupou a Rakovníkem mohla počkat do příštího roku. Už dnes mi trvá cesta ze Hředel do Rakovníka klidně i necelou hodinu. Je to šílené,“ reagoval řidič Jaroslav Chytrý.

Nové úseky dálnice D6 na Rakovnicku za téměř 1,8 miliardy korun, by měly být hotové do roku 2020.