Hlavní silniční tah směrem na Karlovarku přes obec Lišany, tedy konkrétně silnice I/229, je kompletně uzavřený od prvního srpna letošního roku. Rekonstrukce silnice měla být podle původního termínu hotová nejpozději do konce října. Zřejmě tak ale nebude. Zatímco úsek mezi obcí Lišany a silnicí I/6 (Karlovarkou) by mohl být otevřený dříve než v uvedený termín, druhá část silnice mezi Lišany a Rakovníkem naopak bude muset být uzavřená déle.

„MěÚ Rakovník, odbor dopravy, usiluje o zkrácení termínu v úseku Lišany – Krupá, které je aktuálně povoleno do 31. října letošního roku. Úsek Lišany – Rakovník probíhá v dosavadně nastaveném režimu, tedy s termínem dokončení do 31. října letošního roku. Zhotovitel požádal o prodloužení s tím, že zatím je předběžně domluven termín dokončení do 21. listopadu, ale v této věci se teprve uskuteční oficiální jednání,“ sdělil Rakovnickému deníku mluvčí rakovnické radnice Jiří Cafourek.

Před týdnem skončila zhruba osmiměsíční uzavírka silnice mezi Žatcem a Plzní. Se zprovozněním silnice se nejprve počítalo v červnu, pak v srpnu a následně začátkem října. Na vině byla rekonstrukce kanalizace v Jesenici, která se nacházela až ve čtyřmetrové hloubce, navíc neexistovala žádná dokumentace. Dělníci tak museli řešit přípojky jednotlivě.