Kvůli marketu Tesco a dalším obchodům se v této lokalitě velmi zvýšila frekvence chodců, navíc řidiči velmi často z prudkého klesání do centra města nedodržují maximální povolenou rychlost a ohrožují tím bezpečnost chodců na přechodech.

Nové rychlostní ukazatele tak mají řidiče upozornit na překročení maximální povolené rychlosti a také je donutit brzdit.

„Rozhodnutí vychází z dobrých zkušeností s umístěním ukazatele rychlosti v Plzeňské ulici. Po jeho instalaci došlo podle informací městské a státní policie ke značnému zlepšení chování řidičů," odůvodnila rozhodnutí radních Alida Štulajterová, mluvčí radnice.

Další ukazatel rychlosti by měl řidiče na překročení rychlosti upozornit v ulici Dukelských hrdinů, a to ve směru od Senomat za vjezdem do ulice Budovcova. „Díky tomu dojde k upozornění řidičů ještě před zatáčkou, za níž je přechod vedoucí k nemocnici," doplnila Alida Štulajterová.

Jenže. O nutnosti pořízení ukazatelů rychlosti nejsou Rakovničané ani zdaleka přesvědčeni. Zatímco někteří jsou přesvědčeni o pozitivním vlivu, druzí to vnímají jako zbytečné utrácení radnice.

„Nějaké zlepšení by to snad přinést mohlo. Někdy tu auto doslova proletí," řekl Adam Hůla, jenž poblíž Lišanské ulice bydlí.

Podle nich jsou ukazatele rychlosti naprosto zbytečným nákupem. Raději by peníze investovali jinam. „Podle mne to k ničemu není, řidiči to začnou po čase ignorovat. Raději bych peníze investoval jinam. Nevidím v tom smysl," reagoval na dotaz Rakovnického deníku Antonín Černý.

V současné době je, jak již bylo zmíněno, ukazatel rychlosti nainstalován v Plzeňské ulici, a to před před křižovatkou s ulicí Otýlie Beníškové. Tady je velmi rušno zejména během školního roku, neboť zde chodí děti do základní školy. Přechod tu hlídají i strážníci městské policie.