Miroslav Roček po necelých osmi měsících ve funkci starosty na novostrašecké radnici končí. Pro veřejnost překvapivá zpráva přišla na redakční e–mail Rakovnického deníku ve středečníchdopoledních hodinách. Starosta Roček v prohlášení oznamuje občanům své rozhodnutí o odstoupení. Tuto skutečnost nám potvrdil také telefonicky.

Starosta Miroslav Roček vydržel ve funkci necelých osm měsíců. Odstoupení je překvapením pouze pro veřejnost. Angažovaní lidé zaznamenávali impulzy o jeho odvolání nebo odstoupení již dříve.

Když byl po rezignaci předchozího starosty Jakuba Kleindiensta koncem července loňského roku Miroslav Roček zvolen do funkce starosty, tak jistě netušil, že mu starostovský post vydrží tak krátkou dobu.

Svůj názor na to má i opoziční zastupitelze sdružení Město pro rodinu, rodina pro město Miloslav Kinkal. „Podle mého je odstoupení starosty Ročka výsledkem třenic v koalici,“ okomentoval vzniklou situaci Kinkal, pro něhož není rezignace nejvyššího zástupce města překvapením.
Miroslav Roček nám kromě zaslání emailové zprávy s jeho rozhodnutím tuto skutečnost následně potvrdil i telefonicky.
„Ano, je to pravda. Z funkce starosty odstupuji,“ konstatoval Roček. Podle jeho slov není pro něj, jako pro člověka v důchodovém věku, odchod z radnice existenční otázkou.

Do redakce Rakovnického deníkuve středudopoledne přišel oficiální email zMěstského úřadu vNovém Strašecí, oznamující jeho odstoupení. Přinášíme vám jeho plné znění.

Vážení občané,

efektivní výkon funkce starosty vyžaduje podporu z řad koaličních zastupitelů. Přes úsilí, které jsem snaze o společný postup věnoval, se mi nepodařilo dosáhnout úrovně, kterou považuji za nezbytnou. Proto dnes odstupuji z postu starosty. Zároveň žádám Finanční úřad v Rakovníku o provedení kontroly za minulé období.

Svůj zastupitelský mandát si ponechám. Přeji novému starostovi hodně úspěchů v jeho práci a občanům Nového Strašecí spokojenost s rozvojem města. Děkuji za spolupráci všem zastupitelům i složkám, které jsem řídil.

Vážím si důvěry občanů, kteří se na mne obraceli se svými problémy, o jejichž řešení jsme společně usilovali. Vše dobré přeji i zaměstnancům městského úřadu.

PhDr. Miroslav Roček

Nové Strašecí 27.2.2008.

V dalším emailu přišlo do redakce vyjádření opozičníhonovostrašeckého sdružení Město pro rodinu - rodina pro město.

Překotné odstoupení starosty Ročka (ODS) několik hodin před řádně svolaným zastupitelstvem je jen tězko pochopitelné. Podle všeho to vypadá, že byl nedobrovolně "odejit", protože si ponechal mandát zastupitele. S velkou pravděpodobností jde o boj ekonomicko-mocenskych klik uvnitř místni ODS a koalice, který už začal před posledními komunálními volbami a pokračuje dodnes. Tato chronická nestabilita se logicky odráží ve vedení města. Jedinými poraženými jsou jen a jen občané tohoto města, kteří musí přihlížet další trapné frašce odšmírované současnou radniční koalicí (podle posledních zpráv část koalice o chystané změně vůbec netušila). Občané si rozhodně zaslouží více, než být rukojmí ve hře několika "vyvolených" a opět přihlížet nedůstojným balkánským metodám.

Zatupitelé za sdružení Město pro rodinu - rodina pro město

Připravujeme pro vás rozhovor s odstupujícím starostou Miroslavem Ročkem.