VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rohla žádá veřejnou omluvu. Poslal stížnost na Hůlu ministrovi Brabcovi

Křivoklátsko – Je dobře známo, že si občané obce Běleč, stejně jako stovky dalších lidí z Křivoklátska, nepřejí vyhlášení Národního parku Křivoklátsko na katastrálním území obcí ve kterých žijí.

25.9.2015 2
SDÍLEJ:

Starosta obce Běleč Jiří RohlaFoto: Kateřina Husárová

 Stejně jako další tisíce lidí nejen z Křivoklátska, protože petici proti jeho zřízení podepsalo téměř 14 tisíc osob.
Starosta obce Běleč Jiří Rohla konstatoval: „Bylo nám to již několikrát vyčítáno ze strany pracovníků Ministerstva životního prostředí České republiky, ale i zástupců státní správy."

Nejvíce prý ho ale v poslední době jako zastupitele a starostu obce nadzvedlo ze židle prohlášení vedoucího Správy CHKO Křivoklátsko Petra Hůly uveřejněné v Deníku cz. v článku s názvem: Po vzniku národního parku by nájemci honiteb a myslivci přišli 
o byznys se zvěří. „Byl to impuls k tomu, abych se rozhodl napsat panu ministru Brabcovi stížnost, neboť Petr Hůla v tomto článku zcela evidentně napadl poctivé zastupitele, kteří ve svém volném čase pracují pro obec, ve které žijí. Dělají to i přes malé ohodnocení ze strany státu a přesto, že si stejně v těchto malých obcích vyslouží kritiku od lidí, kteří nikdy nepřiloží ruku k dílu," zdůraznil mimo jiné v dopise i pro Rakovnický deník Jiří Rohla.

Podle Jiřího Rohly, ale i dalších starostů a veřejnosti z Křivoklátska, tak Petr Hůla svým vyjádřením jasně dokazuje svůj negativní postoj vůči těm, kteří mají jiný názor na vyhlášení Národního parku Křivoklátsko. Ve stížnosti adresované Jiřím Rohlou Richardu Brabcovi se dále píše: Podle mých informací, které jsem dnes získal, není toto pochybení první, již dříve prý napsal starostům, kteří souhlasili s Národním parkem Křivoklátsko, dopis, ve kterém osočoval zastupitele, starosty a ostatní občany, kteří s národním parkem nesouhlasí. Na základě stížností to pak muselo ministerstvo životního prostředí řešit. „Myslím, že vysokoškolsky vzdělaný člověk a ještě na takovém postu by si neměl toto vůbec dovolit," zdůraznil Jiří Rohla.

Stížnost poslal Jiří Rohla ministru Brabcovi prostřednictvím datové schránky. „Svým způsobem došlo k napadení nižšího stupně státní správy jiným státním orgánem. Je tu napaden princip demokracie i princip státní správy. Proto jsem stížnost poslal datovkou a ne e-mailem, aby se mi určitě dostalo odpovědi. Nyní očekávám, co se bude dít," dodal ještě Jiří Rohla. Na inkriminovaný rozhovor s Petrem Hůlou v Deníku upozornil Jiří Rohla všechny starosty v obcích dotčených záměrem „Národní park Křivoklátsko". „Aby si i oni udělali jasný obrázek o tom, jak se chová zástupce státní správy k těm, kteří mají opačný názor než on sám," uvedl Jiří Rohla. A dodal, že pokud se mu některý ze starostů okolních obcí ozve, tak je rozhodnut podat i trestní oznámení. „Tohle přeci není možné, aby něco takového někomu procházelo. Já žádný vekslák se zvěřinou nejsem a odmítám, aby takto někdo o mně hovořil. Jsem předseda petičního výboru proti zřízení Národního parku Křivoklátsko, ale distancuji se od toho, aby mě někdo nařkl z toho, že jsem proti někomu spolu s lesáky a myslivci!" zdůraznil Jiří Rohla. 

Také pro Rakovnický deník potvrdil, že on osobně měl zvěřinu naposledy před dvěma roky. Byl to prý divočák, kterého vyhrál na mysliveckém plese v obci Bratronice. „Nejsem myslivec, se zvěří nekšeftuji. Nejsem zastáncem střílení, flintu nemám. Rybařím, když mám na to čas. Letos jsem ale ještě nikde chytat nebyl," popsal Jiří Rohla s tím, že letos chce vybudovat vlastní malou vodní nádrž. „O dotaci ale nejspíše žádat nebudu, na základě tohoto dopisu bych měl spíše problémy a těm raději předejdu," svěřil se Jiří Rohla.

Dále by prý rád v územním plánu rozšířil využití svého pozemku z dřívějšího „orná půda" na nové – „orná půda, pastvina, les". „Na tomto přístupu je jasně vidět, že příroda mi není cizí. Proto se mě vyjádření Petra Hůly velice dotklo. Myslím, že i všech ostatních, které s tímto článkem seznámím," konstatoval dále Jiří Rohla.

Ministra Richarda Brabce ve stížnosti Jiří Rohla žádá o řádný postih Petra Hůly. „Který ale nebude kompenzován nějakou úlevou nebo prémií," zdůraznil Jiří Rohla. A žádá rovněž veřejnou omluvu v denním tisku, velkým písmem a na přední straně. „Omluvu, která bude adresovaná všem zastupitelům, kteří nemají s vyjádřením Petra Hůly nic společného a přesto byli hozeni do jednoho pytle," dodal Jiří Rohla.

Podle něho si lidé musí udělat o celé situaci přehled sami. „Politici, zástupci kraje a ochranáři tvrdí, že lidé nejsou na Křivoklátsku ohledně národního parku informováni. Já osobně jsem pro to udělal maximum. Lidé informace mají. Pořádali jsme besedy, na nástěnce jsme vyvěsili názory lesáků i ochranářů. Dávali jsme informace do obecních novin. Lidé informace mají a jasně řekli, že národní park nechtějí," zdůraznil Rohla.

Autor: Jana Elznicová

25.9.2015 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Administrativa - Administrativa Asistent, asistentka16 000 Kč

Všeobecní administrativní pracovníci Administrativní pracovník/pracovnice. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: samostatnost, odpovědnost, pečlivost, příjemné vystupování, základní znalost účetnictví, znalost práce s PC (World, Excel, internet), řidičský průkaz sk. B podmínkou., Nabízíme: příjemný a vstřícný menší kolektiv, příspěvky na stravování, 5 týdnů dovolené., Možnost i zkráceného úvazku., Kontakt: tel. 775169694 (Po-Pá 10:00-14:00 hod.) nebo e-mailem ucto@tarpo.cz. Pracoviště: Tarpo spol. s r.o., Pražská, č.p. 346, 270 01 Kněževes u Rakovníka. Informace: Renata Picková, +420 775 169 694.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Svářeč16 000 Kč

Svářeči Svářeč. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 17000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Kontakt: tel. 776585542 (Po-Pá 12:00-17:00) nebo e-mailem presto.partners@centrum.cz. Pracoviště: Presto partners s.r.o. - pracoviště nové strašecí, Jiřího Šotky, č.p. 1106, 271 01 Nové Strašecí. Informace: Yaroslav Blyznets, +420 776 585 542.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Svářeč16 000 Kč

Svářeči Svářeč. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 17000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Kontakt: tel. 776585542 (Po-Pá 12:00-17:00) nebo e-mailem presto.partners@centrum.cz. Pracoviště: Presto partners s.r.o. - pracoviště nové strašecí, Jiřího Šotky, č.p. 1106, 271 01 Nové Strašecí. Informace: Yaroslav Blyznets, +420 776 585 542.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Svářeč20 000 Kč

Svářeči Svářeč. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nástupní plat dle domluvy a zkušeností., Požadujeme: technologii svařování MIG/MAG, zkušenost se svařováním nerez. mat. metodou TIG, orientaci ve výkresové dokumentaci, zručnost, samostatnost, odpovědnost., Nabízíme: příjemný a vstřícný menší kolektiv, příspěvky na stravování, 5 týdnů dovolené., Kontakt: tel. 775169694 (Po-Pá 10:00-14:00 hod.) nebo e-mailem ucto@tarpo.cz. Pracoviště: Tarpo spol. s r.o., Pražská, č.p. 346, 270 01 Kněževes u Rakovníka. Informace: Renata Picková, +420 775 169 694.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na muzejním maškarním plese se po dvacáté hodině sešlo přes dvacet masek. Na sále panovala dobrá nálada a lidé tančili za doprovodu kapely.
17

OBRAZEM: Muzeum T.G.M. Rakovník uspořádalo maškarní ples

. V sobotu večer uspořádal Sbor dobrovolných hasičů Václavy hasičský ples. Přestože v obci trvale žije devětašedesát obyvatel, tak na plese se sešlo skoro osmdesát lidí.
19

Nejen hasiči roztančili václavský Kačabár

Tatran i SK Rakovník v přípravě zvítězily

Rakovník – Oba nejlepší rakovnické kluby, Tatran i SK, své přípravné duely zvládly, když si za soupeře vybraly týmy z krajských přeborů. Střelecky lépe se vedlo rakovnickému Tatranu, který zvítězil na hřišti Žatce hladce 4:0. Rakovnický SK musel proti Tuchlovicím otáčet, vítězný gól vstřelil v závěru mladík Čech.

Fröhlichová: Chtěla bych, aby se v Krušovicích lidem hlavně dobře žilo.

Markéta Fröhlichová vykonává funkci starostky Krušovic od září 2016. Na starostku obce nekandidovala, funkci přijala, jako členka zastupitelstva. Letos kandidovat určitě bude. Sama říká, že má spoustu nápadů, které by chtěla realizovat.

U požáru v Mochově hasiči zrušili zvláštní stupeň poplachu

Střední Čechy – K vítězství nad obřím požárem se v sobotu přiblížili hasiči, kteří v bývalém areálu mrazíren v Mochově bojují s obřím požárem plechové haly. Ta naposledy sloužila k uložení brambor uskladněných v dřevěných bednách. Objekt i se zbožím a veškerým zázemím skrývajícím se uvnitř plameny zcela zničily. Škoda by se mohla vyšplhat až ke 100 milionům korun.

Do vyhořelé haly v Mochově se zakousla těžká technika

Obrovský požár rozměrné haly v areálu bývalých mrazíren v Mochově na Praze-východ, která naposledy sloužila ke skladování dřevěných boxů s bramborami, zaměstnával hasiče nejenom po celý pátek. Práce pokračují i v sobotu. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT