První mistrovské utkání II. národní hokejbalové ligy sehráli rakovničtí muži proti soupeři z Ďáblic.

HBC Rakovník –SK Bohemia Ďáblice 4:5 (0:2, 3:0, 1:3)Do samotného zápasu vstoupili lépe hosté, kteří z dobré defenzivy vyráželi do nebezpečných brejků a byli i úspěšní. V páté minutě využili první přesilovou hru a ujali se vedení - 0:1. Za minutu a půl už byl rozdíl ve skóre dvoubrankový. To hosté využili další chybu domácí obrany – 0:2. Do konce první třetiny se dostali ještě do několika šancí, ale naděje domácích na obrat v zápase držel vynikající brankář O. Tvarůžek. Ke konci první třetiny stáhnul domácí trenér Němeček sestavu na dvě pětky a v průběhu přestávky nabádal svoje svěřence ke zvýšení střelecké aktivity, která vedla k obratu v zápase.

V páté minutě druhé třetiny snížil Boháč po nahrávce Tlustého na 1:2. V osmé minutě této části bylo vyrovnáno, když odražený míček trefil Tlustý ze vzduchu a brankář přes klubko bránících hráčů míček neviděl - 2:2. Po další půl minutě už domácí vedli, když se prosadil T. Lisner - 3:2.
Ve třetí třetině Rakovničtí upustili od aktivní hry, kterou předváděli ve druhé třetině, a přenechali aktivitu soupeři. A ten je potrestal. V deváté minutě chyboval Boháč ve vlastním oslabení, když nevyhodil míček z obranného pásma, a soupeř jeho chybu potrestal - 3:3. Tato hrubka rozhodila domácí tým natolik, že po minutě udělali další chybu v defenzivě, když nechali trestuhodně pět vteřin hostujícího hráče samotného před domácí brankou - 3:4. Ke konci zápasu se domácí snažili vyrovnat, ale udělali další chybu a rozdíl ve skóre byl znovu dvoubrankový – 3:5. Minutu před koncem dostali výhodu přesilové hry proti třem bránícím soupeřům a dokázali po čtyřech vteřinách snížit Pospíchalem po asistenci M. Tvarůžka – 4:5. To ale bylo z jejich strany všechno!

„Jsem zklamán! Měli jsme vyhrát. Nic nás neomlouvá, soupeř přijel v osmi lidech a přesto jsme ho nedokázali přehrát. Bohužel jsme odehráli dobře jenom jednu třetinu, a to je strašně málo, osudová pro nás byla chyba Boháče při našem oslabení, po které jsme dostali vyrovnávací branku. Pochvalu zaslouží brankář Tvarůžek, který ještě několika brankám dokázal zabránit. Musíme se z tohoto zápasu poučit pro další průběh sezony,“ uvedl po skončení duelu rakovnický trenér Roman Němeček.


HBC Rakovník: Tvarůžek O., Polakovič, Pospíchal, Cafourek, Cíl, Pavlák, Tvarůžek M., Lisner T., Lisner M., Boháč, Prask, Prajzler, Kundrat, Tlustý, Nedbal, Feldigel. Trenér: Roman Němeček.