S prosbou o pomoc se na čtenáře Rakovnického deníku obrací Občanské sdružení Rousínov.

„Víme, že doba není zrovna nám prosebníkům nakloněna, ale pustili jsme se do velkého projektu se kterým potřebujeme pomoci,“ zdůraznila předsedkyně občanského sdružení Ludmila Faflíková.


V Rousínově je krásná klasicistní budova bývalé školy – jedna ze tří dominant obce. Tato národní kulturní památka patřila do loňského roku obci Slabce. Hrozí, že bude prodána komukoli a znehodnocena. „Abychom tuto památku zachránili, rozhodlo se naše sdružení školu od Slabec koupit. Větší část celkové ceny 300 tisíc korun vybrali Rousínovští mezi sebou a tím zaplatili první splátku. Do konce roku však musíme splatit ještě 200 tisíc korun, a tak na podporu našich plánů pořádáme letos sérii benefičních koncertů,“ vysvětlovala Ludmila Faflíková.


První z koncertů se koná už o tomto víkendu v kostele sv. Bartoloměje v Rakovníku. V 16 hodin zde vystoupí sólista opery Národního divadla v Praze pan Luděk Vele spolu s varhaníkem Jaroslavem Tůmou. Oba umělci účinkují zdarma.


„Výtěžek koncertu bude věnován na koupi rousínovské školy. Připravujeme také koncert Gabriely Beňačkové, Marty Kubišové a Jana Buriana. Místo a datum konání bude včas zveřejněno,“ doplnila Ludmila Faflíková.
Pokud můžete sdružení finančně pomoci volejte: 777778274. Nebo přispějte na účet č.199452564/0300 u Poštovní spořitelny.

Na rekonstrukci školy byl vypracován projekt. „Občanské družení Rousínov dále získalo stavební povolení a jiné nutné přílohy, protože chceme využít výzev Regionálního operačního programu a požádat o peníze z evropských fondů,“ pokračovala Ludmila Faflíková.
Škola by se měla změnit v kulturní centrum s galerií, regionálním muzeem, přednáškovým sálem a výtvarnou dílnou. „Předpokládáme, že objekt po rekonstrukci bude sloužit širokému okolí,“ ještě zdůraznila Ludmila Faflíková