„Jsme rádi, že jsme mohli po všech pandemických překážkách letos opět chodit se studentkami třetího ročníku potěšit a rozptýlit seniory pravidelnými návštěvami. Po předchozích skupinách, jejichž aktivity s klienty domova seniorů vyústily i v nafocení společného mezigeneračního kalendáře Setkání v radosti, si výborně vedla i děvčata ze současné 3. A, a i když to pro ně není vždycky úplně jednoduché vnímat svět seniorů, o to užitečnější a radostnější ta setkávání jsou. S vedením domova i s aktivizačními pracovnicemi, kterým patří velký dík za organizaci, jsme domluveni i pro příští školní rok, kdy plánujeme například i mikulášskou nadílku," uvedl pro Rakovnický deník organizátor z MOA Miroslav Koloc.

Malí i velcí si užili čtvrteční akci Hurá na prázdniny, která se uskutečnila v rakovnickém letním kině.
OBRAZEM: Děti řádily v letním kině. Hudbou a tancem vítaly příchod prázdnin

„Na naše pravidelné úterky jsme se těšily a dařilo se nám hned od začátku si se seniory pěkně povídat o všem možném, bavilo nás i společné šití a čtení. Bylo vidět, že z toho mají radost," svěřily se studentky Nela Muselová a Káťa Velíšková.

Pravidelné návštěvy a aktivity letošního týmu studentek chválila i aktivizační domova pracovnice Pavla Fišerová: „Určitě je tu rádi uvidíme, když se přijdou někdy podívat, třeba si popovídat nebo si půjčit knížky z naší knihovny.“

V plánu jsou i další akce, například opět výstava fotografií bývalé studentky MOA v domově seniorů.

„Pro naše klienty jsou každé rozptýlení a impulsy k aktivitám velmi vítané, proto budeme s Masarykovou obchodní akademií i nadále rádi spolupracovat," okomentoval společná setkání dobrých sousedů ředitel Domova seniorů v Rakovníku Pavel Jenšovský.