„Vyslyšeli jsme časté připomínky návštěvníků a přidali se k vybraným rozhlednám v Česku, které toto vylepšení turistům nabízejí," přiblížil místopředseda provozujícího Klubu přátel rozhleden Pavel Gejdoš. Ochoz ve výšce šestadvacet metrů nad zemí nabízí pozoruhodné výhledy na Rakovnicko, Brdy i Krušné hory, včetně takřka desítky jiných rozhleden v dáli.

Rozhledna Tobiášův vrch mezi Hořovičkami a Jesenicí na Rakovnicku má otevřeno stejně jako předchozí sezony o letních prázdninách vždy v sobotu od 11:00 do 17:00, v září do 16:00.

Bohužel od 27. června se vyhlídková věž potýká s výrazným poklesem návštěvníků na vině je rozsáhlá rekonstrukce a uzavření silnice číslo dvacet sedm mezi takzvanou „Jesenickou křižovatkou" a Jesenicí, a to až do neděle druhého srpna.

Potenciální návštěvníci se tak k vyhlídce dostanou jen o 1,7 km delší cestou po zelené turistické značce z parkoviště u Jesenické křižovatky, protože kvůli zavřené silnici nyní nemohou dojet přímo pod rozhlednu, odkud je to už jen čtyři sta metrů. To bude podle silničářů poprvé možné až osmého srpna. Nemotorizovaní zájemci mohou jet vlakem do železniční stanice Kosobody, odkud se pokračuje necelé čtyři kilometry po modré značce.

O otevření rozhledny od loňska informuje v příslušné době vyvěšená barevná vlajka na ochoze. Na návštěvníky čekají kromě pamětního razítka a vstupenek také barevné štítky na hole, turistické známky, magnetky, „turistické vizitky" nálepky s fotografií rozhledny do Turistického deníku či žluté sběratelské pohlednice. Loni se na vyhlídkové plošině o sobotách vystřídalo takřka sedm set zájemců.