„Přijeli jsme zcela neplánovaně. Nijak jsme se neinformovali na to, zda je na rozhlednu možný přístup, a teď jsme mile překvapeni, že je otevřeno a my se můžeme potěšit pohledem do širokého okolí. Dnes jsou dokonce vidět i Krušné hory a Brdy,“ řekli manželé Faltovy z Kladenska.

Připomínáme, že rozhledna je vysoká 36 metrů. A dále je z ní možné za dobré viditelnosti vidět Klínovec, Milešovku, Křivoklátskou vrchovinu či Říp. Rozhledna původně patřila do správy rakovnického Muzea T. G. Masaryka. Nově je jejím zřizovatelem Městský úřad Nové Strašecí. „Udělali jsme pro opětovné zprovoznění rozhledny maximum,“ uvedl k tomuto tématu nedávno starosta Miroslav Roček.

Do budoucna je plánováno s výstavbou pokladní boudy a tiskem nových pohlednic. „Počet schodů k plošině je 98. Také jsem tu měl skupinu lékařů. Ti si pod rozhlednou vyzuli boty a všechny ty schody vyšlapali až nahoru naboso. Prý je to bezvadná akupunkturní léčba. Od té doby to říkám každému, kdo na rozhlednu přijde, aby si tu léčbu také mohl vyzkoušet. A když je pěkné počasí, tak si to většina návštěvníků vyzkouší,“ prozradil s úsměvem zdejší průvodce. Rozhledna stojí na Novostrašecku šest let.