HC Žabonosy – HC Rakovník 2:2, na penalty 3:2

I když trenéru Hraběmu chyběli na cestě marodi Hovorka, Dolhý i oba Müllerové, naordinoval do utkání pětky tak, jak hráli v úvodních vítězných zápasech sezony. A Rakovničtí na ledě začali velmi svižně. Už ve 2. minutě dostal Fr. Pospíšil zpětnou přihrávku na modrou, bez meškání vypálil, ale gólman vyrazil puk zpět do pole. Zde byl „ve správný čas a na správném místě“ Ságner a vrátil jej do sítě – 0:1. I dále hráli hosté v převaze, ale občas se dopouštěli chybiček. Tu v 8. minutě domácí využili, když střelu Nováka tečoval před Krásou jeden z jeho spoluhráčů – 1:1. K velké radosti diváků ještě hned v 10. minutě letěly šály s barvami Žabonos nad hlavy znovu, to po střele Krále – 2:1.

Ve druhé třetině si Rakovničtí vykoledovali několik vyloučení, často i hodně kontroverzních. Například současně byl vyloučen domácí bek za podražení Macháče a Macháč s ním za filmovaný pád. Ale důležitější je, že Rakovník se vždy ubránil. Když byl v plném počtu, kraloval ledu a držel soupeře na jeho polovině. Ve 37. minutě našel H. Petržilka na křídle Macháče, a ten ranou z úhlu k tyči srovnal na 2:2. Jenže pak přišel kolotoč rakovnické smůly. Brejník netrefil, Rambouskova spolupráce s Karlem také vyšumněla a Macháč na gólmana už podruhé nevyzrál.

V tomto duchu se hrála i poslední třetina. Rakovník dobýval domácí branku. Kolotoč Karla s Macháčem a Skružným dojel na přílišnou kombinaci, v koncovce selhal Vobr, do listiny střelců se nezapsal ani Kozák nebo jinak aktivní Petržilka. Naopak domácí se ke konci osmělili k brejkům, při nichž si Krása dovolil i parádičky odměněné potleskem. Jeho skvělý výkon gradoval okamžik, kdy vyjel z klece s pukem položeným na hokejce, ten při rozehrávce ale odskočil o nerovnost na ledu a z hokejky domácího útočníka zamířil doprostřed rakovnické prázdné branky. Zničehonic se ale v cestě letícího puku objevila Krásova lapačka a s vítězným gestem zvedl brankář puk nad svoji hlavu. Utkání samotné však skončilo remízou a o všem měly rozhodnout samostatné nájezdy. Rakovník prohrál los a tedy začínal. Smůla, Šešina neproměnil, zato domácí ano – 1:0. Pak najížděl Macháč, uspěl, ale domácím pokazil radost Krása – 1:1. Třetí na řadě byl Vobr a jeho blafák znamenal vítězství i když také domácí hráč na Krásu vyzrál – 3:2. Rakovník se tak mohl radovat ze dvou bodů do tabulky navíc.

„Dnes hráli všichni dobře. Povzbuzovali se, na střídačce byl znát dobrý týmový duch a to je dobře. To znamená vítězství,“ řekl po návratu vedoucí týmu Vladimír Soukup.

Rakovník: Krása (připraven S. Petržilka) – Kotál, Karel, Vobr, Skružný, Rambousek – Brejník, Hošek, H. Petrželka, Šešina, Brotánek – Fr. Pospíšil, Tichý, Ságner, Macháč, Kozák – O. Opat, J. Pilík. Trenér: Zdeněk Hrabě.

Tuto neděli hostí Rakovničtí celek Benešova, který v tomto kola prohrál s Příbramí 4:6 a je aktuálně předposlední.