Podle ministra obrany Martina Stropnického by měla v budoucnu rakovnická vojenská posádka čítat okolo šesti set vojáků, jaké vojsko bude v Rakovníku umístěno, ještě není rozhodnuto.

„Armáda tyto kasárna potřebuje, protože jsme v jiné bezpečnostní situaci a jsme také v jiné situaci, co se týče počtu vojáků. Chceme totiž přijímat více vojáků už i v tomto roce, ale i následujících letech. Chceme mít také početnější aktivní zálohy. Máme řadu dalších plánů, a proto potřebujeme zázemí, které nám rakovnická kasárna mohou poskytnout," nechal se slyšet po jednání s rakovnickými zastupiteli a vedoucími jednotlivých odborů úřadu ministr obrany Martin Stropnický.

Vojenská posádka se vrátí zpět do Rakovníka. V Rakovníku to řekl ministr obrany Martin Stropnický (ANO) a také Náčelník generálního štábu Armády ČR Josef BečvárNáčelník generálního štábu Armády České republiky Josef Bečvář pak ještě zmínil, že vojáci se zpět do Rakovníka budou stěhovat postupně. Opuštěný objekt bude ještě nutné trochu opravit a postupně začít oživovat.

„Předpokládáme, že někdy v roce 2018 by byl už objekt plně oživený a už by zde bylo i panem ministrem zmiňovaných zhruba šest set vojáků. Zatím zde může být umístěna například malá posádka, která se bude o areál starat," nechal se slyšet náčelník Josef Bečvář.

Vedení radnice tuto pozitivní zprávu přivítalo. Podle starosty města Pavla Jenšovského (ČSSD) hlavně tato zpráva přispěje k uklidnění situace. V předchozích týdnech se totiž v médiích objevovaly spekulace, že kasárna poslouží pro imigranty ze Sýrie.