Vedení TJ TZ Rakovník si může oddychnout. Provoz sportovní haly totiž táhl rozpočet spolku ke dnu a jen s vypětím sil drželi chod haly.

„Se skřípěním zubů jsme vydrželi, předchozí čtyři roky byly velmi náročné. Naděje ovšem svitla po volbách. Chtěl bych všem moc poděkovat a vzpomenout na ty, kteří halu v rámci „akce Z“ stavěli,“ uvedl vedoucí TJ TZ Rakovník Bedřich Koch.

Zastupitel Ivo Trešl (Město pro vás) řekl, že je rád, že se vše dotáhlo až do této fáze. Jednání prý nebyla jednoduchá. „Myslím si, že zájemců o koupi určitě nebylo tolik, jak bylo prezentováno. Město je ale partner, který je schopen v budoucnu zajistit sportování. Je to ale veliký finanční závazek,“ prohlásil.

Sportovní hala totiž není v dobrém technickém stavu, navíc se v ní nemohou kvůli malým rozměrům hrát oficiální soutěže futsalu, florbalu či pozemním hokej.

„Naše finanční možnosti jsou nyní kvůli rekonstrukci bazénu a Tyršova koupaliště omezené. Studie na na přestavbu haly existuje, budeme se snažit sehnat peníze z dotací a podobně. Nechceme, aby vedle krásného aquaparku z fasády haly rostly břízy,“ poznamenal starosta Luděk Štíbr (ODS).