Kolem nemocnice již jednou omezená rychlost byla, a to na třicet kilometrů v hodině. Od omezení se za čas upustilo kvůli zdržování provozu. Tenkrát tam opravdu jezdila vozidla příliš pomalu. Nyní se ale jedná o omezení rychlosti na čtyřicet kilometrů v hodině.

Je omezení opravdu potřebné?

Do nemocnice chodí mnoho nemocných a starých lidí o berlích, nebo maminek s dětmi. Ti všichni většinou velmi pomalu přecházejí přes frekventovanou silnici. Je jen otázkou času, kdy tam někoho auta srazí.

To samé si myslí i vedoucí Dopravního inspektorátu v Rakovníku Ladislav Heller: „Do nemocnice projde velké množství lidí. Dopravní policie zodpovídá za bezpečnost chodců, proto je tady z našeho hlediska omezená rychlost nutností.“

Dost velkým problémem, zejména v ranní a odpolední špičce, je podle slov řidičů vozů rychlé pomoci rychle vyjet z nemocnice k akutním případům. Zpomalení provozu by výjezd usnadnilo. Proto zástupci záchranné služby byli na schůzce pro.

V neposlední řadě by se určitě bezpečněji vyjíždělo od blízkého supermarketu. Při výjezdu je vpravo do zatáčky výhled na velmi krátkou vzdálenost. Došlo tady také k několika dopravním nehodám.

Rakovnický občan, který navíc bydlí v blízkosti nemocnice, Miroslav Koloc, mínil: „Myslím, že pro nemocnici čtyřicítka nic neřeší. Když vyjíždí sanitky, většina řidičů je pustí. Zpomalením se budou auta u nemocnice spíše hromadit. Určitě se ale bude bezpečněji vyjíždět od supermarketu. Řidiči budou mít na vyjetí více času.“

Podle zástupců Správy a údržby silnic čtyřicítka dopravní situaci u nemocnice nevyřeší.

Jestli budeme projíždět kolem nemocnice čtyřicítkou, záleží na rozhodnutí Odboru dopravy Městského úřadu v Rakovníku. Ten má na svůj verdikt třicetidenní lhůtu.