V Rakovníku sice znovu vyhrála, ale už ne tak výrazným rozdílem jako před čtyřmi lety, kdy získala dvakrát více křesel v městském zastupitelstvu než konkurenční ČSSD (Česká strana sociálně demokratická). ODS tehdy získala osm křesel, a společně s dalšími stranami pravicově orientovanými měla drtivou převahu.

Nyní je situace jiná. Pravice má k dispozici z jedenadvace­tičlenného zastupitelstva jedenáct křesel.

V případě, že kdokoliv z členů pravicové koalice bude na zasedání zastupitelstva chybět, budou síly naprosto vyrovnané. Tedy za předpokladu, že s opoziční ČSSD bude hlasovat KSČM (Komunistická strana Čech a Moravy) a také jediný zástupce strany Věcí veřejných (VV) Zdeněk Renc.

Starosta Zdeněk Nejdl (ODS) se domnívá, že k oslabení rakovnické ODS mohly vést vnitrostranické problémy.

„Bylo to letos opravdu o prsa, jsem rád, že ODS v Rakovníku vyhrála, a to i přes problémy, které byly uvnitř ODS, a které mě moc mrzely. Myslím, že nás to poškodilo, protože ten rozdíl hlasů je hodně veliký. Přesto děkuji všem voličům,“ řekl Nejdl.

Jen připomínáme, že se mimo jiné jednalo o kauzu, kdy tehdy člen rakovnické ODS a poslanec Vlastimil Tlustý hlasoval s opozicí (ČSSD) pro svržení vlády Mirka Topolánka (ODS). V Rakovníku kvůli tomu bylo dost rušno.