Jak jste začal cestovat?

Vždy jsem chtěl cestovat, ale nikdy jsem se neodvážil cestovat sám. Říkal jsem si, neumíš jazyky, nedomluvíš se buď doma a jeď maximálně na Slovensko. Ale to mi nedalo a poprvé jsem vyrazil s cestovkou na Korsiku, následně jsem navštívil Sicílii a Irsko.

Tak že jste se začal užit jazyky?

Když jsem přijel z Irska, tak jsem se rozhodl, že nebudu cestovat a začal jsem pořádat Cestovatelské večery. Mezitím jsem se bavil s pár kamarády cestovateli, kteří mi řekli, že znalost jazyka se přeceňuje a všude se dá domluvit rukama, nohama. A to byl ten zlom, který mi pomohl k tomu, abych opět začal cestovat. Vyrazil jsem na cesty spár slovíčky, co jsem znal a stačilo mi to.

Jaká byla tedy Vaše další cesta?

Rozhodl jsem se, že podniknu Eurostop. Stopem po Evropě, což jsem taky udělal. Tímto způsobem jsem cestoval celý měsíc. Kde jsem jel stopem nejprve do Německa, Holandska, Belgie, Francie, Španělska a nakonec do Portugalska.

Kde se vám líbilo a kam byste se rád vrátil a naopak?

Líbilo se mi zatím všude, kde jsem byl. Na Madagaskaru kam jsem vyrazil hlavně kuli lemurům a kde jsem strávil celý měsíc a půl. Další země, ve které se mi líbilo, byla Kuba, kde jsem byl už jen měsíc.

Na kolik peněz přijde takové cestování?

Žádné extra velké finance na cestování nevynakládám. Vždycky si koupím letenku tam a zpět a na samotném místě už není potřeba žádných velkých výdajů. S sebou beru minimum peněz a co nejméně věcí. Spát ve stanu se dá prakticky všude.

Je něco, co se vám na vašich cestách líbilo nebo naopak nelíbilo?

Když bych to shrnul všechno dohromady, tak jsem neměl nikdy žádný nepříjemný zážitek na žádné ze svých cest. Všude se mi líbilo, všude jsem poznal a zažil nové a zajímavé věci.