Jak jste se dostala do Sýkořice?
Ze Sýkořice je můj přítel Lukáš, se kterým se znám už pět let. Od té doby sem jezdím.

Od kdy jste členkou Sboru dobrovolných hasičů v Sýkořici?
Členkou jsem asi tak tři roky. Proto jsem dneska tady na oslavách sto dvaceti let od založení sboru.

Jezdíte sem ráda?
Moc. Krásně si tu odpočinu, i když jsme měli včera pracovní den, připravovali jsme s ostatními hasiči vše na dnešní oslavy. Udělali jsme společně kus práce. Kluci jsou tady hodně aktivní, ale všem chybí čas, který dneska nikdo moc nemá. Je hezké, jak se hasiči z jednotlivých obcí mezi sebou kamarádí. Teď sem přivezli auta, ty své vyladěné kousky, na ukázku. Líbí se mi taková ta pospolitá atmosféra. Jinak mám ráda, když chodíme na procházky do lesa se psem, nebo k řece. Bohužel na to nemám moc času.

Účastníte se jako členka dobrovolných hasičů výcviku, zásahů nebo sportovních akcí?
Na sportovní akce se chodím dívat nebo fandit, protože tady nemáme ženské družstvo. Pak chodím taky na schůze. Protože Lukáš je profesionální hasič, mívají všichni občas výuku, co a jak dělat při nehodách, jak vyjet k zásahu, toho se také zúčastňuji. Líbí se mi, jak to všichni berou vážně, mají teď pořádnou výstroj a vybavení. Myslím, že je to hodně motivuje a alespoň se na vesnicích něco děje.

Trénujete tady?
Díky tomu, že je tady vstřícný starosta a fotbalisti jsou také kamarádi, letos jsem několikrát trénovala na hřišti. Dokonce jsem tam i házela oštěpem. Ale hlavně běhám po lese se psem. Takový lehký klus, to mě baví nejvíce.

Kam se chystáte ze Sýkořice, co vás čeká ve sportu?
Teď mám ještě měsíc volno, než začnu trénovat, takže ještě odpočívám. Pak mi začne podzimní příprava. Nejdříve pojedu na soustředění na Šumavu a do Krkonoš. Před Vánoci jezdíme na Kanárské ostrovy. Podzimní příprava je důležitá, musí se při ní nabrat hodně fyzičky. Znamená to hodně dřiny, ale já to mám ráda. Možná radši, než když se blíží sezóna. To se totiž objeví nějaké zdravotní problémy a začne nervozita ze závodů. Kdežto teď je to pohodové, přestože je to dřina.