Opravy za jedenáct milionů korun v lokalitě na Zátiší, konkrétně v ulicích Jiráskově a Žlutického se chýlí ke konci. Došlo zde k rekonstrukci inženýrských sítí a následně i vozovek a chodníků. „Opravila se také část chodníku, který propojuje Žlutického ulici a Komenského náměstí přes Heroldovu ulici. Jde o podobný postup jako v případě rekonstrukce ulice Zdeňka Štěpánka.

V areálu SK Rakovník vznikají nové šatnové buňky. | Video: Deník/Josef Rod

Město tak pokračuje v postupné regeneraci jižní lokality,“ připomněla mluvčí radnice Kateřina Hradilová.

V současné době se rekonstruuje také plynovod, kanalizace a vodovod v Riegerově ulici. Tím ovšem výčet rozkopaných ulic zdaleka nekončí. Od loňského roku probíhá oprava ulice Palackého, ta by měla trvat až do konce tohoto roku. Opraví se povrch silnice, chodníky i vysází nová zeleň. Objízdná trasa vede přes Trojanovu ulici.

Pokračuje také realizace projektu Dopravní řešení ulic Dukelských hrdinů, Na Francouzích a Pod Nemocnicí. První dvě jmenované ulice jsou nyní rozkopané, ulice Na Francouzích, která vede k nové výstavbě nad nemocnicí je nyní neprůjezdná, ulice Dukelských hrdinů je průjezdná pouze v jednom jízdním pruhu a doprava zde funguje kyvadlově. Za půl milionu korun zde bude vybudován také nový chodník, který bude navazovat na chodník vedoucí k autobusové zastávce Nemocnice. Ta má být rovněž v nejbližších dnech zrekonstruována.

Během května má být zahájena také rekonstrukce vodovodu na Šamotce. „Poté bude následovat úprava komunikace před novými bytovými domy, rekonstrukce se bude provádět na základě požadavku místních občanů a v koordinaci se VSORem,“ pronesla mluvčí. Upravovat se bude také povrch plochy před čistírnou odpadních vod u Tyršova koupaliště.

Neopravují se ovšem pouze povrchy komunikací či chodníky. V areálu SK Rakovník se právě budují nové šatny, které mají být hotové do letního evropského šampionátu v pozemním hokeji. Celkem zde bude 18 buněk, které nahradí již odstraněné staré buňky. Stará spartakiádní tribuna je již rovněž odstraněna a zanedlouho sem bude instalována nová montovaná tribuna. Prozatím pouze ve směru k hřišti pozemkářů. „Vzhledem k finančním možnostem jsme se rozhodli zatím jen pro část k pozemním hokejistům, která pojme asi dvě stě diváků, neboť pozemní hokejisté tribunu nemají a bude se zde konat evropský šampionát. Druhá část tribuny směrem k fotbalistům bude realizována později,“ pronesl starosta města Luděk Štíbr.

I tak už nyní dosahuje modernizace v areálu zhruba 30 milionů korun.

Další právě probíhající akcí města je oprava hrací prvků na workoutovém hřišti v Čermákových sadech.