S náklady ve výši 196 milionů bude v roce 2024 hospodařit Nové Strašecí, příjmy mají dosáhnout 179 milionů, rozdíl bude pokryt z peněz uložených na běžných účtech města.

Přístavbou mateřinky U Lesíka, která je zásadním projektem příštího roku, se vyřeší palčivý problém města s nedostatkem kapacity v mateřinkách.

Projekt za 40 milionů korun bude rozdělen na etapy, v příštím roce má být prostavěno 15 milionů. Práce mají být zahájeny začátkem letních prázdnin a vše má být hotovo do dvou let.

Kapacita školky se zvýší o dvě oddělení, tedy zhruba o 50 dětí. „Kapacita v městských školkách byla v posledních letech nedostatečná, jedno oddělení jsme proto museli mít i na Rudě, kde na provoz přispíváme. To se po přístavbě zruší,“ uvedl starosta města Karel Filip.

Mezi největší investice patří i rekonstrukce ulic Okružní a U Stadionu, dohromady za bezmála 20 milionů. Na ni má město přislíbenu dotaci ve výši šest a půl milionu korun. Jde o jedny z nejdelších novostrašeckých ulic, které opravu už několik let potřebují.

Na sídlišti přibudou chodníky

V plánu je také nová příjezdová cesta k mateřské škole Na Kocourku, která vyjde na 2,5 milionu korun. Další čtyři a půl milionu bude stát oprava obslužné komunikace v Tovární ulici.

Počítá se také s novými chodníky. Ve Mšeckém sídlišti přibudou vedle chodníků i parkovací místa, většinu nákladů, které mají činit milion korun, pokryje dotace. Další chodníky vzniknou v Nádražní ulici nebo u kostela a opraví se i chodník v Topolové ulici.

Město se v příštím roce dočká dalších veřejných toalet. Po výstavbě nových ve dvoře objektu čp. 191 dojde k opravě těch stávajících, které už dosloužily.

V příštím roce budou pokračovat i letos zahájené projekty. Jde například o přestavbu parkoviště v Křivoklátském sídlišti v Topinkově ulici za více než 10 milionů. V rámci akce dojde i k rekonstrukci veřejného osvětlení a instalaci dvou nabíječek na elektromobily. V příštím roce město za dostavbu utratí zhruba 2,5 milionu.

Rozpočet počítá i s dokončením oprav střech na městských budovách včetně radnice. V příštím roce se prostaví šest milionů, celkově i s rokem 2023 se do oprav střech investuje zhruba 20 milionů korun. Další milion a půl bude stát výměna oken na budově městského úřadu.

Pokračovat se bude také v rekonstrukcích v kulturním centru, kde dojde na obnovu parket a osvětlení ve staré galerii.