Projekt byl zpracován ve spolupráci s Vodohospodářským sdružením obcí Rakovnicka, jehož součástí jsou také Roztoky, a společností Ravos. Část financí by měla hradit obec, část Vodohospodářské sdružení. „Je to velmi důležitý projekt, zatím běží v územním řízení. Lidé, kteří bydlí na kopci ve směru od hlavní silnice ke hřbitovu, mají prázdnou studnu a nechají si vodu dovážet, což není řešení. Uvažujeme i o využití dotačních titulů, budeme o podání žádosti se sdružením ještě jednat,“ přibližuje starostka Roztok Lenka Peterková.

Projekt bude zahrnovat obnovu, přeložku a vybudování nových řadů a rozfázuje se na několik částí podle finančních možností obce i Vodohospodářského sdružení. „Peníze na realizaci vyčleněné máme, pro letošní rok se jedná o dva miliony korun. Snažíme se, aby výkopové práce začaly co nejrychleji, nejlépe letos, nebo alespoň v příštím roce, protože nedostatek vody nás trápí opravdu hodně,“ uvědomuje si roztocká starostka.

S budováním vodovodu a nejen s ním souvisí i rekonstrukce komunikací. „Ty bychom potřebovali dělat, ale nemá cenu, aby se udělaly nové komunikace a poté se zase celé rozkopaly. Myslím si, že tudy cesta nevede,“ doplnila Lenka Peterková.