STŘEDA 7. listopadu

Po předchozích relativně klidných dnech se situace otočila o tři sta šedesát stupňů. „Středečních karambolů bylo celkem sedm. Všechny byly bez účasti alkoholu. Naštěstí se jednalo o lehké nehody, při kterých dvě osoby utrpěly lehká zranění,“ konstatoval vedoucí rakovnického dopravního inspektorátu Ladislav Rác. Celková materiální škoda se vyšplhala na 425 tisíc korun.

Přehlédla vozidlo
K jedné nehodě došlo v odpoledních hodinách v Řevničově. „Dvacetiletá řidička za volantem Škody Felicie jela ve směru od Karlových Varů na Prahu. Chtěla odbočit vlevo na parkoviště před obecní úřad, ale při tom přehlédla protijedoucí Škodu Fabii, kterou řídil třiačtyřicetiletý muž a došlo ke střetu. Ten ještě odrazil felicii na zaparkovaného volkswagena,“ popisoval nehodu vedoucí dopravního inspektorátu. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Na felicii vznikla škoda 30 tisíc, na fabii 45 tisíc a na volkswagenu pět tisíc.

Nedával pozor
Další z nehod se stala v 19.15 hodin v katastru Svojetína. Pětatřicetiletý řidič ve voze Citroën ZX jel ve směru od Karlových Varů na Prahu. Před křižovatkou na Svojetín zůstal na konci kolony vozidel a to se mu stalo osudným, protože na stojící auta nestačil zareagovat za ním jedoucí jedenapadesátiletý muž ve Fordu Mondeo a zezadu do něj narazil. „Řidič z citroënu utrpěl lehké zranění,“ sdělil Rác. Citroën byl poškozen za 45 tisíc korun a ford za 60 tisíc korun.

Krajnice
Na cestu v nočních hodinách nezapomene třiadvacetiletý Rus ve voze Volkswagen Passat, který při projíždění pravotočivé zatáčky v katastru Řevničova vjel na krajnici, dostal smyk a zastavil ho až sloup elektrického vedení, do kterého narazil bočně.
Na vozidle volkswagen vznikla škoda 45 tisíc korun a na sloupu vedení 10 tisíc.