Sama zasedla při hodnocení moučníků v porotě: „Když mě pozvali do poroty, nechtěla jsem přijít s prázdnou, tak mě napadlo udělat dort." Ten byl lehký ze světlého korpusu, naplněný mascarpone s tvarohem a proložený mandarinkami. Povrch paní Jitka potáhla světlou marcipánovou hmotou. Protože má ráda kytičky, ozdobila jimi i dort.

Všechny ozdoby na dortu, ač se to nezdá, se daly sníst. Motýlci byli z jedlého papíru a květiny vymodelované z marcipánové hmoty obarvené podle potřeby.

„Nejprve ozdoby vymodeluji na drátek, pak je obarvím. Vyrobit samotný dort mi trvá asi jeden den, ale kytičky musí tak týden tuhnout," popisovala Jitka Melčová. Kytičky už má většinou doma připravené, protože vytváří i další dorty pro rodiny a přátele. Inspirace je podle Jitky Melčové všude kolem nás. Občas se také podívá na internet. „Při tvoření dortů se stále objevuje něco nového. Třeba krémové dorty už teď tak neletí. Spíše jdou potahované. Velkým hitem jsou kytičky," říkala Melčová. Dorty také nemusejí být jen kulaté. Zrovna tento týden si u Jitky Melčové objednali rybáři ve Václavech do plesové tomboly jedenáct ryb. Pod jejíma rukama vznikaly i dorty podle přezdívek obdarovaných. Jedna paní od ní dostala cibulákovou konvičku i se šálkem. Vše samozřejmě ve 3D rozměru. Maturanti na ples zase ceny Grammy nebo historické auto Velkého Gatsbyho.

„Prostorové dorty jsou teď oblíbené a velmi mě baví. Velkou výhodou je, že výroba dortů dává neomezené možnosti. Z marcipánové hmoty můžete vymodelovat cokoliv. Jen to chce trochu praxe," popisovala Jitka Melčová.