Tragická dopravní nehoda, při níž vyhasl život devatenáctiletého mladíka z Kladna, se stala v pondělí na karlovarce nedaleko odbočky k Bucku.

Rychlost a mokro

Riskantní jízda po mokré vozovce se stala osudná mladému muži z Kladna. Ten uháněl po jedné hodině odpolední ve voze Peugeot 106 vysokou rychlostí po karlovarce ve směru od Řevničova na Nové Strašecí. V mírné levotočivé zatáčce, kousek za odbočkou k Bucku, však nezvládl řízení a ve smyku se střetl s protijedoucím nákladním vozem Mercedes Atego. Po ohlušujícím a drtivém nárazu se peugeot roztrhl na dvě poloviny a řidič z vozu vypadl. Před příjezdem záchranné služby se ho ještě svědci nehody snažili oživit. To se však jim, ale ani záchranářům, přes veškerou snahu nepodařilo. „Řidič utrpěl mnohočetná poranění a zemřel na následky vážného zranění hrudníku a krční páteře,“ uvedla pro ČTK mluvčí středočeské záchranné služby Tereza Janečková.

Hlavní tah uzavřen


Třicetiletý řidič nákladního vozu vyvázl z hrůzostrašně vypadající nehody jako zázrakem jen s lehkým zraněním. „To, jestli viník nehody požil před jízdou alkohol, určí až soudní pitva. U řidiče náklaďáku byla zkouška na alkohol negativní,“ podotkl zástupce vedoucího rakovnického dopravního inspektorátu Ladislav Heller. Po nehodě byl tento úsek na hlavním tahu Praha – Karlovy Vary uzavřen. Policie odkláněla dopravu na vedlejší komunikace až do večerních hodin. Na vozidle peugeot vznikla materiální škoda 70 tisíc korun a na nákladním automobilu mercedes 400 tisíc korun.